• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-385-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد:

شایسته سالاری ملاک انتخاب مدیران

استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با جمعی از اعضای احزاب اصلاح طلب و حامیان دولت گفت: تمام وجود و تجربه ام را برای توسعه استان به کار بسته ام و برای انتخاب مدیران شایسته سالاری را ملاک قرار داده ام .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ سید دانیال محبی در نشست با جمعی از احزاب اصلاح طلب و حامیان دولت که در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه سیستان و بلوچستان دارای عقب‌ماندگی‌های فراوانی است و همه توان و وجودم را برای سرعت بخشیدن به توسعه استان به کار بسته ام، تصریح کرد: هیچ یک از بستگان و اقوامم را به استان نیاورده ام و جز رفع مشکلات مردم و توسعه استان هدف و دغدغه دیگری ندارم .

‌وی با ذکر این مطلب که یکی از دلایل عقب ماندگی استان، عدم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است؛ اظهار داشت: بخشی از مردم استان به دلایل اعتقادی از تسهیلات بانکی برای سرمایه گذاری استفاده نمی کنند و بخشی هم به دنبال سرمایه گذاری های زودبازده هستند و از سرمایه‌گذاری در طرح‌های کلان هراس دارند که این موضوع باعث شده است استان در زمینه زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی که مهمترین عامل توسعه است، ضعیف باشد .

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان گفت: بستر توسعه در فکر و فهم افراد است و برای توسعه فیزیکی باید تفکر توسعه ای تقویت شود .

محبی ادامه داد: اقدامات خوبی در استان در حال انجام است و اعتقاد داریم که نباید دقت را فدای سرعت کرد .

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری هم در این جلسه شفاف‌سازی و انتقاد پذیری را از ویژگی های دولت تدبیر و امید دانست و گفت: برخی انتقادات مطرح شده ناشی از عدم آگاهی یا اطلاع ناقص از موضوعات است و برخی از انتقادات را هم قبول داریم و سعی می کنیم بر اساس ضوابط و قوانین موجود، مشکلات مردم را حل کنیم .

محمدهادی مرعشی ارائه پیشنهادات را در کنار انتقادات سازنده موثر برشمرد و گفت: انتظار است واقعیات به مردم گفته شود و از بزرگنمایی و دروغ پردازی پرهیز شود .

وی گفت: در تلاش هستیم همه تصمیمات بر اساس شایسته سالاری و سیاست های دولت انجام شود و نمیشه منافع دولت و نظام در برنامه ها و تصمیم ها ملاک عمل است .

سید محسن کالوندی مدیرکل دفتر استاندار هم با بیان اینکه پیشرفت پروژه های عمرانی به صورت مستمر رصد می شود، گفت: مشکلات معیشتی مردم و تامین آب شرب شهرها و روستاها دغدغه اول استان است .

غلامرضا عرفانی مشاور استاندار هم در این جلسه تشکیل اتاق فکر احزاب و همگرایی بیشتر احزاب اصلاح طلب را در راستای توسعه استان و رفع مشکلات مردم مورد تاکید قرار داد .

تسریع در تکمیل زیرساخت های توسعه ای استان، استفاده از ظرفیت نیروهای جوان و بانوان متخصص و بومی، ایجاد صنایع فرآوری و تبدیلی محصولات کشاورزی و معدنی، توجه بیشتر به احزاب و تشکل های سیاسی، رفع مشکلات کم آبی شهرها و روستاها و تسریع در اتمام طرح های نیمه تمام از مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: