• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-5384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان:

مصرف برق در حوزه اداری غیر متعارف است

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: مصرف برق در حوزه اداری استان غیر متعارف است.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، رخشانی مهر در شورای اداری استان افزود: از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17 درصد رشد مصرف برق در حوزه عمومی و اداری رخ داده است.

وی اظهار کرد: به ندرت دستگاه اجرایی را می توان پیدا کرد که مصرفش نسبت به سال گذشته کاهشی باشد، دستگاه هایی در استان وجود دارد که مصرف برق آن ها نسبت به سال گذشته 149 درصد رشد داشته است.

وی با بیان این که امسال پیک سال قبل را گذراندیم افزود: انتظار می رود مصوبه هیئت دولت این باشد که دستگاه های اجرایی مکلف شوند مصرفشان را در تابستان نسبت به سال های قبل حداقل 10 درصد کاهش دهند، همچنین مصوب شود شرکت توزیع برق همه دستگاه های اجرایی را از نظر انرژی ممیزی کند. دستگاه های برتر هم معرفی و تقدیر شوند.

وی گفت: در دنیا متوسط مصرف انرژی برق ۹۰۰ کیلو وات است که به این میزان در کشور ما به دو هزار و ۵۵۰ کیلووات می‌رسد و متاسفانه این رقم در استان ما این به  4550  کیلو وات ، در زاهدان ۲۹۰۴ کیلو وات ، در ایرانشهر ۶۲۹۷ کیلو وات و در چابهار ۱۱ هزار و ۸۲۰ کیلو وات می رسد که مصارف غیرمتعارف است .

مدیر عامل برق منطقه ای استان گفت: از سال ۹۰ و با ایجاد شرکت توزیع نیروی برق ۳۱ درصد مشترکین به ویژه در حوزه روستایی به شبکه اضافه شده اند که این خود باعث رشد چشمگیر میانگین مصرف شده است .

وی ادامه داد: از تعداد ۵۶۱۱ روستایی که باید برق رسانی می شد تا کنون ۵۰۴۴ روستا بطور کامل برق رسانی شده است .

رخشانی مهر تصریح کرد: کاهش میزان نزولات آسمانی و آورد رودخانه ها در سال گذشته باعث شد تا میزان قابل توجهی از تولید برق آبی کاسته شود و در این مورد کاهش تولید داشته باشیم .

وی فاصله زیاد از مراکز تولید و پایین بودن میزان تولید در داخل استان را از جمله مهم ترین ملل مشکلات شبکه ی برق رسانی عنوان کرد و افزود: متاسفانه در بحث مصرف در استان ۳ درصد از مشترکین ما بخش عمومی اداری و یک نیم درصد مربوط به بخش کشاورزی است که روی هم ۳۰ درصد مصرف استان را به خود اختصاص می‌دهند و این در حالیست که کمترین تعرفه را پرداخت می کند .

وی گفت: در سال گذشته ۱۴۷۰ مگاوات میزان پیک مصرف بوده که این رکورد دیروز با ثبت ۱۴۹۰ مگاوات شکسته شد و پیش بینی می شود با توجه به اینکه هنوز به روزهای گرم سال نرسیدیم این رقم به 1600 مگاوات برسد که این رقم نگران کننده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: