• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-4514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بیان کرد:

اجرای سامانه آبرسانی برای بیش از دو هزار روستا در سیستان و بلوچستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان گفت: پنج هزارو594 روستا در استان وجود دارد که از این میان دو هزارو570 روستا دارای سامانه آب‌رسانی است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، عبدالاحد ریگی افزود: بیش از 160 هزار دام روستاییان و عشایر به دلیل خشک شدن تالاب هامون به شبکه آب‌رسانی روستایی تحمیل شده که یکی از دلایل افت فشار آب در برخی نقاط هم همین موضوع است.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات ما در تأخیر راه اندازی مجتمع آب‌رسانی از زهک به هیرمند، مانع شدن مردم منطقه برای استفاده از اراضی آن ها در اجرای لوله گذاری و رساندن آب از چاه نیمه ها به هیرمند است که مسئولان در تلاش هستند با کمک مسئولان محلی منطقه این موضوع را هر چه سریع تر رفع کنند، سپس مناقصه این طرح که فقط 12 کیلومتر از آن باقی مانده است به پیمانکار واگذار شود، 28 کیلومتر از این طرح انجام شده است و فقط حد فاصل هیرمند تا روستای شغالک به دلیل جلوگیری مردم منطقه از اجرای طرح ناتمام مانده است.

ریگی خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای ما استفاده از ظرفیت چاه نیمه ها بر اساس مدل های جدید از جمله مدل اسکله های شناور است که در شرایط بحران به کمک می آید. 110 تانکر در استان کار آب‌رسانی به هزارو300 روستا را انجام می دهد و براساس معیارهای تعیین شده 15 تا 20 لیتر آب به ازای هر نفر در شبانه روز توزیع می شود.

وی بیان کرد: 59 پروژه تک روستایی در دست اجرا و شش مجتمع آب‌رسانی نیز در حال مطالعه است که تا پایان امسال به مرحله اجرایی خواهند رسید. در سه سال گذشته بیش از 400 میلیارد تومان در منابع آبی استان هزینه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: