• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-1490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تشکیل ستاد مدیریت بحران آب در خاش

با هدف رفع مشکلات و کمک به تامین نیازهای مردم در حوزه آب ستاد مدیریت بحران آب به ریاست فرماندار در سالن اجتماعات فرمانداری خاش تشکیل شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، فرماندار شهرستان خاش گفت: مدیران عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان هیچ گونه آمادگی برای مقابله با شرایط بحرانی ندارند، لذا انتظار داریم مدیران با اطلاعات کافی و بانک جامع اطلاعاتی و امکانات سنجی پای کار باشند .

حمیدالدین یوسفی افزود: در ادارات باید ستاد مدیریت بحران تشکیل بشود تا در شرایط حاد و دشوار با مشکلات مقابله شود و شایسته نیست در شرایط سخت ما به فکر بیفتیم که معضل آمده و هم اکنون برنامه ریزی کنیم .

وی اظهار داشت: برای حفر آب شرب شهری و روستایی مجوزها با سرعت تمام و در یک روز صادر شود و امور آب پای کار است .

یوسفی بیان کرد: تعامل و یکپارچگی در کار مدیران ادارات وجود دارد و جای تاسف است در کار خدمت رسانی به مردم بگوئیم ادارات سنگ اندازی دارند .

مقام عالی دولت در خاش ادامه داد: نگاه مسئولانه و بروز بودن مدیران و استفاده بهینه از فرصت و ظرفیت ها و داشتن برنامه و تدبیر برای حل مشکلات لازمه رسیدن به موفقیت مدیران است .

یوسفی با تاکید بر پویایی و نشاط و بازدهی کاری در مدیران گفت: هنر مدیران این است خلاقانه و بدون اعتبار پروژه ها را شروع کنند و اقدامات شایسته ای برای حل مشکلات مردم ارائه دهند .

فرماندار خاش از اینکه برای مدیریت بحران در این شهرستان آمادگی لازم وجود ندارد ابراز تاسف کرد و افزود: دستگاههای اجرایی با تشریک مساعی و کارهای جهادی و شاخص در عملکرد و تطبیق نقاط ضعف و قوت و تلاش فراوان و پیگیری از ظرفیت استان به حل مشکل کمک کنند .

جمشید هاشمزهی بخشدار ایرندگان خاش هم گفت: بسیاری از روستاهای این بخش دارای مشکلاتی هستند که برای اجرای پروژه ها افرادی معارض پیدا می شوند و اختلاف برای استفاده از منابع آبی به وجود می آید .

وی با اشاره به اینکع 35 رشته قنات ایرندگان خشک شده اند؛ ضرورت ورود قانونی برای حل مشکلات را خواستار شد .

مهدی جمشیدزهی بخشدار نوک آباد هم بیان کرد: در حوزه شهری خاش مشکلات و کمبودهای آب احساس نمی شود ولی در برخی از نقاط روستایی مشکلاتی وجود دارد .

وی با تاکید بر اهمیت نیازسنجی های آب در گوهرکوه و تفتان جنوبی و گونک اظهار داشت: فرسودگی شبکه آب گوهرکوه معضلی جدی به شمار می رود که نیاز است اصلاح شبکه انجام شود .

شهردار خاش گفت: با هدف کمک به حل مشکلات و تامین نیازهای آبی مردم خاش و به دنبال پیگیری های فرماندار و درخواست اداره آب و فاضلاب یک حلقه چاه آب شهرداری وارد مدار آب و فاضلاب شهری خاش شده است .

عبدالمجید تمندانی افزود: افزون بر هفتاد درصد از آب فضای سبز شهری خاش از سوی شهرداری تامین می شود .

وی گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه تامین روشنایی معابر و اطفای حریق و بهداشت و غیره ارائه کرد .

شهردار خاش تاکید کرد: راهسازی فاضلاب شهری در سطح معابر معضلی زجرآور بوده که متاسفانه شهرداری و شهروندان را رنج می دهد .

آقایی مدیر آب و فاضلاب شهری خاش با اشاره به اینکه گرم شدن هوا و مصرف بالای آب در رمضان ناپایداری هایی را در شبکه آبرسانی شهری ایجاد کرده است، گفت: کار شستشو و تعمیر لوله ها در بالادست منطقه هواشناسی انجام و دو حلقه چاه کشاورزی و شهرداری وارد مدار آب شهری شده است .

هاشمزهی مدیر آب شهری نوک آباد هم گفت: در مبحث تامین آب شرب مشکلاتی نداریم و به حل مشکلات آب روستاها نیز کمک می کنیم .

امان الله طوقی مدیر جهاد کشاورزی خاش هم گزارشی از خسارتهای ناشی از خشکسالی ها و توفان و سیل و سرما ارائه داد و گفت: 580 میلیارد تومان در سالهای قبل به بخش کشاورزی خاش وارد شده و در سه ماهه امسال در حال برآورد خسارت هستیم و چهل درصد از دام های مردم نیز با مشکلات زیادی مواجه اند .

وی مرمت و بازسازی قنوات یکصد رشته قنات و اختصاص 200 کیلومتر لوله و پنجاه استخر و اختصاص سبوس و علوفه یارانه ای و غیره را اقدامات انجام شده عنوان کرد .

قدرت شهیکی مدیر اداره برق خاش هم با اشاره به اینکه بار مصرفی برق در دو ماه اخیر با افزایش مواجه شده و مصرف آب را هم دو چندان کرده است گفت: پنج ترانس برق از مدار خارج شده که با تلاش فراوان توانسته ایم نواقص را رفع و افت ولتاژ را کاهش بدهیم .

مدیران ادارات امور عشایری، مدیر آب و فاضلاب روستایی، امور آب، بهداشت و درمان، راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه و شهرسازی، محیط زیست، منابع طبیعی، دامپزشکی و معاون جمعیت هلال احمر خاش گزارشهایی از مشکلات و نیازها و کمبودها و اقدامات انجام شده برای حل مشکلات پرداختند .

همچنین در این نشست مقرر شد؛ نیاز به اجرای طرحهای آبخیزداری، احیای دریاچه سردریا، حفر چاههای جدید و تجهیزات برق و خودروی آبرسان و غیره برای پیشگیری از بحران آب شرب شهری، اختصاص تانکرهای آبرسانی جهت رفع مشکلات آب شرب مردم در حدود 90 و بالای یک هزار و 100 خانوار روستا و مردم عشایر و حاشیه شهر ضروری است و ستاد مدیریت بحران استان با اختصاص تجهیزات و امکانات لازم می تواند به حل مشکلات کمک کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: