• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-5584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش 80 درصدی برداشت انگور در زابل

مدیرجهاد کشاورزی زابل گفت: کمبود آب و خشکسالی  در زابل، انگور یاقوتی زودرس ترین نوع انگور در کشور را در معرض نابودی قرار داده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، موسوی در شورای کشاورزی زابل افزود: هرساله از 250 هکتار باغات انگوریاقوتی بارور در زابل، دو هزار تن محصول برداشت میشد که امسال با کاهش 80 درصدی برداشت این محصول مواجه ایم .

وی بیان کرد: انگور یاقوتی با خشکسالی و طوفان های شن منطقه سازگار است اما امسال بحران بی آبی به این نوع محصول خسارت وارد کرده است .

مدیر جهاد کشاورزی زابل در ادامه تصریح کرد: سطح باغات انگوریاقوتی در منطقه سیستان شامل پنج شهرستان هیرمند، هامون، زهک، نیمروز و زابل 1800 هکتار است و پیش از این برداشت این محصول علاوه بر تامین نیاز استان به سایر نقاط کشور نیز صادر می شده است.

همچنین مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز گفت: سه هزار و 700 هکتار از باغ های سیستان و بلوچستان به کشت انگور اختصاص دارد که سه هزار هکتار آن بارور و بقیه غیر بارور است .

اردشیر شهرکی تصریح کرد: 85 درصد انگور تولیدی در سیستان و بلوچستان از نوع یاقوتی و بقیه شامل انواع فخری، لعل، امیری، سنگک، غلامی، چشم گاوی، قندهاری و حاجی عباسی است .

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: همه ساله حدود 30 هزار تن از این محصول در سیستان و بلوچستان برداشت می شد که به دلیل خشکسالی و تغییرات اقلیمی امسال شاهد کاهش تولید این محصول بودیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: