• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-1590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرجهادکشاورزی شهرستان عنوان کرد:

خشکسالی، هفت هزار نفر شتر منطقه خاش را تحت تاثیر قرار داده است

مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: هفت هزار نفر شتر و بخش دام و طیور و فعالیتهای زراعی و باغی و شیلاتی در خاش تحت تاثیر خشکسالی های مداوم خسارت فراوان دیده اند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، امان الله طوقی در بازدید از اراضی کشاورزی این شهرستان با تاکيد بر دور شدن از مصرف فراوان آب در کشاورزي هاي سنتي و روي آوردن به کشت هاي با نياز آبي بسيار کم مانند گياهان دارويي، زعفران، توليدات گلخانه اي، پسته و غيره اظهار داشت: بهترين شيوه براي مقابله با شرايط بحراني استفاده درست از منابع آب است.

طوقی با برشمردن پتانسیل های ارزشمند کشاورزی و منابع طبیعی در این شهرستان گفت: خشکسالی های پی در پی که وارد بیست و یکمین سال خود شده، خسارتهای فراوانی را به بخش کشاورزی و منابع طبیعی وارد کرده است .

وی اظهار داشت: مبارزه با آفات کشاورزی در دستور کار جهاد کشاورزی خاش قرار گرفته، ولی به لحاظ خشکسالی ها و خشک شدن چاهها و قنوات و چشمه سارها جبران خسارتها بسیار دشوار بوده است .

طوقی ادامه داد: افزون بر پنج هزار هکتار سامانه نوین آبیاری در خاش اجرا شده و چند هزار هکتار نیز تهیه طرح شده و تلاش کرده ایم الگو های کشت را تغییر بدهیم و گونه های گیاهی با نیاز آبی کم مورد توجه قرار گرفته اند .

مدیر جهاد کشاورزی خاش محدودیت مالی و مشکلات اعتباری را از عوامل تاثیرگذار در اجرای پروژه ها عنوان و تاکید کرد: اسناد خزانه مقداری در کارها اختلال ایجاد کرده که امیدواریم با حمایتهای ویژه و نگاه بلند دولت بتوانیم خدمات شایسته ای را به جامعه هدف ارائه بدهیم .

طوقی تاکید کرد: به همت ادارات تعاون روستایی و غله خاش افزون بر یکهزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خاش خریداری شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: