• سه شنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-2290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار هیرمند:

بی آبی در سیستان از مرز کشاورزی، دام و طیور عبور کرده است

فرماندار هیرمند گفت: بی آبی در سیستان از مرزهایی مانند کشاورزی، دام و طیور مردم عبور کرده و به معضل بزرگ تامین آب شرب مردم رسیده است که برای جلوگیری از مهاجرت آن ها و به خطر افتادن جان انسان ها باید از سوی دولت و مسئولان استانی اقدام عاجل و اثر گذاری انجام شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان علی پیری در شورای کشاورزی و خشکسالی شهرستان افزود: اثرهای خشکسالی به ویژه سال گذشته و امسال از یک زلزله بزرگ هم خطرناک تر و ویران کننده تر در منطقه بوده است.

فرماندار افزود: باید مدیریت بحران استان با در اختیار گذاشتن هر گونه امکانات لازم و استفاده از ظرفیت های منطقه و کمک های مسئولان کشوری استفاده از امکانات سپاه و ارتش در رفع مشکلات خشکسالی اقدام کند.

پیری گفت: با توجه به مشکلات منطقه به ویژه خشکسالی شدید و کمبود آب تلاش برای رفع مشکلات و ماندگاری مردم و ایجاد انگیزه در آن هاست تا شرایط برای تامین معیشت و آب شرب آن ها فراهم و قسمتی از مشکلات منطقه برطرف شود.

وی اظهار کرد: یکی از اقدام ها برای ماندگاری مردم در منطقه به ویژه کشاورزانی که دچار خسارت شده اند یا دامدارانی که به دلیل نبود آب و علوفه برای احشام خسارت دیده اند، ایجاد فرصت های شغلی دیگر از جمله تجارت و بازرگانی است که راه اندازی بازارچه تخت عدالت و استقرار گمرک در آن و تصویب و راه اندازی منطقه آزاد سیستان تا حدودی گره گشای مشکلات مردم خواهد بود.

وی تصریح کرد: با شرایط کنونی و خشکسالی شدید سیستان بخش خصوصی هم رغبتی برای سرمایه گذاری و ایجاد شغل های جدید برای ماندگاری مردم از خود نشان نمی دهد.

پیری خاطرنشان کرد: مدیریت استفاده از حداقل ظرفیت های منطقه برای رساندن مشکلات مردم از جمله دنبال کردن آب‌رسانی سقایی و رایگان کردن بهای آب در مناطقی که با مشکلات آبی روبه روست و پیگیری مطالبات مردم از طریق مسئولان کشوری و استان و ورود مدیران ستاد بحران کشور و استان و تامین اعتبارات لازم و سوق دادن آن به این سمت برای رفع مشکلات منطقه، موضوع هایی است که پیگیری می شود.

وی با اشاره به لزوم بازسازی خطوط قدیمی شبکه آبرسانی سیستان و به ویژه روستاها که مربوط به دهه 60 است، گفت: باید شبکه را توسعه و به کمک مسئولان استانی این موضوع را برطرف کرد همچنین احداث اسکله شناور بر روی چاه نیمه ها در هنگام پایین رفتن آب و پمپاژ آن و رساندن آب شرب سالم برای استفاده مردم از مهمترین برنامه هایی است که دنبال می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: