• چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-1486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بهره برداری از 2 بخش مراقبت های ویژه در زاهدان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بخش جدید مراقبت های ویژه (ICU) بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) و بخش مراقبت های ویژه قلبی (CCU) بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان به صورت آزمایشی و با حضور اصحاب رسانه به بهره برداری رسید .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان قاسم میری علی آباد  با اعلام این مطلب گفت: با توجه به اتمام مراحل ساختمانی،  نصب تجهیزات و برنامه ریزیهای صورت گرفته در زمینه تامین نیروی انسانی مورد نیاز،  این دو بخش مراقبت های ویژه به طور اولیه مورد بهره برداری قرار گرفت .

به گفته دکتر قاسم میری علی آباد این دو بخش مراقبت های ویژه از آخرین فن آوری های روز دنیا در زمینه هتلینگ و تجهیزات پزشکی برخوردار هستند و با بهره برداری از آنها استاندارد مراقبت های درمانی در بیمارستان های دانشگاهی استان به نحو چشمگیری ارتقاء پیدا می کند .

وی زیر بنای بخش جدید مراقبت های ویژه بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) را 240 مترمربع عنوان کرد و افزود؛ این بخش با بازسازی فضای ساختمانی قبلی این بیمارستان و با صرف اعتباری بالغ بر 31 میلیارد ریال مورد بهسازی و تجهیز قرار گرفته و در حال حاضر 19 تخت ویژه در این بخش فعال است .

دکتر میری علی آباد برخورداری از دیوار پوش های پیشرفته شیشه ای و نصب پنل های سقفی را از خصوصیات منحصر بفرد این بخش ویژه عنوان کرد و افزود: این تجهیزات علاوه بر کاهش احتمال انتقال عفونت های بیمارستانی، امکان دسترسی کادر درمان به مونیتورینگ و امکانات احیاء بیمار در زمان لازم را افزایش می دهد .

وی زیر بنای بخش مراقبت های ویژه قلبی بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) را نیز معادل 1000 متر مربع عنوان کرد و گفت: برای بهسازی و تجهیز این بخش نیز معادل 21 میلیارد ریال هزینه شده است .

وی افزود: بخش CCU بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) مجهز به 25 تخت بستری است که خدمات درمانی تخصصی را در فضائی استاندارد و قابل قبول به بیماران قلبی و عروقی ارائه خواهد داد .

وی با اشاره به فراهم بودن امکان اجرای برنامه 247 در بیمارستان علی ابن ابی طالب(ع) زاهدان گفت: از ساعات اولیه بروز سکته قلبی به عنوان زمان طلائی برای درمان یاد می شود و اگر بیماران سکته قلبی در این زمان خدمات تشخیصی و درمانی لازم را دریافت کند علاوه بر کاهش احتمال بروز مرگ و میر، عوارض بعدی ناشی از سکته های قلبی نیز به میزان چشمگیری کاهش می یابد .

وی افزود؛ راه اندازی این بخش جدید در کنار بخش آنژیوگرافی و بخش فوق تخصصی جراحی قلب و عروق، چرخه کاملی از خدمات تخصصی و فوق تخصصی قلب و عروق را در اختیار هم استانی ها قرار داده است و بدین ترتیب امکان ارائه این خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران سکته قلبی در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته (برنامه 247) به صورت کامل فراهم شده است .

دکتر میری علی آباد حضور مجموعه کاملی از نیروهای تخصصی و فوق تخصصی شامل؛  1 نفر فوق تخصص جراحی قلب و عروق، 2 نفر فوق تخصص بیهوشی قلب و عروق، 1 نفر فوق تخصص قلب و عروق اطفال،  حداقل 8 نفر متخصص و فوق تخصص بیماری های قلب و عروق بزرگسالان و مجموعه ای از کادر پرستاری و اتاق عمل با تجربه و ورزیده در دپارتمان قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را از فرصت های ارزشمند حوزه سلامت استان برشمرد و گفت: تمامی تجهیزات و امکانات پیشرفته ای که در دپارتمان قلب و عروق مستقر شده است تنها با حضور این عزیزان می تواند در خدمت سلامت شهروندان و هم استانی های عزیز قرار گیرد .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به ارائه خدمات مرتبط با برنامه 724 برای بیماران مبتلا به سکته مغزی گفت؛ در حال حاضر خدمات مورد نیاز در زمان طلائی برای بیماران مبتلا به سکته مغزی نیز ارائه می شود و به زودی با پایان عملیات توسعه و تجهیز  بخش جدید نورولوژی، شاهد افتتاح رسمی بخش ICU جدید بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) و بخش های CCU و نورولوژی در بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: