• چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1787-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انتخاب هفت عنوان کتاب در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

دبیرخانه دائمی جشنواره کتابخوانی رضوی از مهر گذشته از بین 800 عنوان کتاب 7 عنوان کتاب را برای مسابقه کتابخوانی انتخاب کرد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان وبلوچستان، مدیرکل فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور  در نشست هم اندیشی ، هماهنگی و برنامه ریزی جشنواره کتابخوانی رضوی  در زاهدان گفت: موضوع این هفت عنوان کتاب امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) است .

جانعلی پور افزود: این آثار در  بخش کودک دو کتاب "میهمان خراسان" و مژده گل" در بخش نوجوان دو کتاب "کاش تورا می دیدم" و مسافر هشتم" و در بخش بزرگسال سه کتاب" مهر ولایت در آسمان ایران"، " ماه هشتم" و " به سپیدی یک رویا" منتخب شرکت در مسابقه کتابخوانی شده اند .

وی با اشاره به روند برگزاری هفت دوره قبل این جشنواره افزود: در این دوره، منابع مسابقه قبل از شروع به کتابخانه ها ارسال شده تا مخاطبین بیشتری بتوانند از این منابع استفاده کنند .

مدیرکل فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، گسترش فرهنگ رضوی و کیفی سازی جشنواره کتابخانه رضوی از شاخص های مهم جشنواره امسال است .

جانعلی پور گفت: به برگزیدگان جشنواره کتابخوان رضوی در بخش انفرادی 313 جایزه یک میلیون ریالی و در بخش خانوادگی به 8 خانواده هدیه نقدی بین 5 تا 15 میلیون ریال همزمان با دهه کرامت اهدا خواهد شد .

مدیرکل فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور  همچنین با اشاره به اینکه این جشنواره به دو شیوه مکتوب و اینترنتی و در دو قالب فردی و خانوادگی برگزار می شود گفت: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند در بخش مکتوب به کتابخانه های سراسر استان و در بخش اینترنتی به سایت razavi.iranpl.ir  مراجعه کنند .

جانعلی پور با اشاره به اینکه برای رده سنی کودکان، نوجوان و بزرگسالان کتابهای متناسب با رده سنی در نظر گرفته شده است گفت: علاوه بر کتاب های ارسال شده ، نسخه الکترونیکی کتاب ها در سامانه   iranpl.ir  موجود است .

وی افزود: اداراتی که به صورت تجمیعی تمایل به شرکت در این جشنواره را داشته باشند می توانند با دریافت کد مخصوص از اداره کل کتابخانه های عمومی استان از نحوه شرکت کارکنان خود مطلع شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: