• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خبر داد:

دستگیری یکی از عوامل اصلی شهادت 36 مامور انتظامی در گورناک سرباز

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: یکی از عوامل اصلی شهادت 36 مامور انتظامی در گورناک سرباز استان سیستان و بلوچستان بعد از 19 سال دستگیر شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سردار حسین قنبری در جمع خبرنگاران بیان کرد: این فرد که با هویت جعلی و اسامی متفاوت در استان های مختلف کشور سکونت داشت بعد از 19 سال توسط ماموران انتظامی دستگیر و در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفت .

فرمانده انتظامی استان در ادامه گفت: در سه ماهه امسال نسبت به سه ماهه سال قبل، سرقت های مسلحانه ۴۳ در کاهش داشته است .

وی بیان کرد: همچنین ۳۸ تن مواد مخدر در مدت فوق کشف شده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل هفت درصد افزایش دارد و ۳۳ قاچاقچی دستگیر و ۹ نفر به هلاکت رسیده اند .

وی ادامه داد: ۴۵۸ قبضه اسلحه جنگی در عملیات های مقابله ای با اشرار مواد مخدر، کشف که در نوع خود بسیار مهم و بی نظیر است .

قنبری با اشاره به کشفیات قاچاق کالا نیز بیان کرد: در مدت سه ماهه امسال، به میزان ۲۸ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف و ۱۳ باند در این زمینه متلاشی و اعضای ون دستگیر شده اند .

وی گفت: سیستان و بلوچستان بعد از تهران بزرگ رتبه دوم را در کشف جرائم دارد به گونه ای که ۹۰ درصد جرائم در استان کشف شده است .

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امسال 15 هزار و 213 تبعه خارجی در استان دستگیر و تحویل بخش های مختلف داده شدند .

وی با اشاره به فعالیت مرکز مشاوره نیروی انتظامی گفت: امسال 78 درصد پرونده های ارجاعی به این مرکز در سیستان و بلوچستان منجر به سازش شد .

وی افزود: هزار و 441 نفر در این مدت به مرکز مشاوره نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان مراجعه و خدمات لازم را دریافت کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به پرونده ایرانشهر گفت: در این استان حاشیه بر متن غلبه دارد، در موضوع ایرانشهر بزرگنمایی شد .

وی ادامه داد: تاکنون از ۴ نفر متهم این پرونده یک نفر به دنبال شکایتی که مطرح شده بود، در کسری از روز دستگیر شد, یک نفر توسط خانواده اش به مراجع قضایی تحویل شد و یک نفر هم که سلاح در اختیار این افراد قرار داده اما به این پرونده ارتباطی نداشت نیز دستگیر شد .

قنبری افزود: دونفر دیگر شناسایی و تحت تعقیب قرار دارند که امیدواریم با تلاش پلیس و مجموعه امنیتی به زودی دستگیر شوند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر افزایش تعامل میان نیروی انتظامی و خبرنگاران و برگزاری نشست های خبری فصلی گفت: در حد توان پاسخگوی هر کدام از فعالان رسانه ای در موضوعات مرتبط هستم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: