• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ارائه بیش از 51 هزار نفر- ساعت آموزشهای مهارتی به معتادان بهبود یافته استان

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان وبلوچستان از ارائه 51 هزار و 984نفر- ساعت آموزشهای مهارتی به معتادان بهبود یافته استان در سال 96 خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان وبلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی افراد ، ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال و جلوگیری از گرایش به اعتیاد 51 هزار و984 نفر-ساعت آموزشهای مهارتی معادل 407نفر دوره آموزشی در قالب طرح توانمندسازی معتادان بهبود یافته در سال گذشته توسط اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اجرا شد .

جهاندیده گفت: از مجموع آموزشهای مهارتی ارائه شده برای معتادان بهبودیافته ، 24 هزار و 274 نفر ساعت آن برای بانوان و 27 هزار و 710 نفر ساعت آن برای آقایان در راستای توان افزای مهارتی بوده است .

وی تصریح کرد: عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در حوزه طرح توانمند سازی مهارتی معتادین بهبود یافته در سه ماهه گذشته از سال جاری 11 هزار و 276 نفر ساعت معادل 124 نفر دوره آموزشی است که از مجموع آن نیز  3 هزار و240 نفر ساعت آن برای بانوان و 8 هزار و 36 نفر ساعت آن برای آقایان اجرا شده است .

جهاندیده اظهار کرد: آموزش مهارت یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد معتادان بهبودیافته است چرا که باکسب مهارت، فرد پس از رهایی از بند اعتیاد و بازگشت به جامعه به دلیل داشتن شغل به جامعه برمیگردد و  زندگی سالمی در پیش خواهد گرفت.

وی خاطر نشان کرد: مهارت‌آموزی در راستای ایجاد اشتغال و جلوگیری از گرایش دوباره معتادان بهبودیافته باید در اولویت مراکز ترک اعتیاد باشد و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این حوزه اهتمام ویژه ای دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: