• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طی سال گذشته انجام شد؛

صدور بیش از 10 هزار گواهینامه مهارتی در سیستان و بلوچستان

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان  وبلوچستان از صدور بیش از 10 هزارو 490 گواهینامه مهارتی بر اساس استاندارد های بین المللی در سال 96 خبر داد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: علاقمندان به کسب مهارت در مراکز دولتی و غیردولتی آموزش فنی وحرفه ای بعد از اتمام دوره مهارتی و شرکت در آزمون پایان دوره و کسب حدنصاب نمره قبولی در 2 مرحله آزمون های کتبی و عملی گواهینامه مهارت در حرفه مورد نظر را دریافت می کنند.

جهاندیده بیان کرد: در سال گذشته تعداد 47 هزار و 509نفر از متقاضیان اخذ گواهینامه مهارت در بخش های مختلف آزمون های هماهنگ ، صنعت ساختمان ، تفاهمنامه ، آنلاین و ادواری در حوزه سنجش و ارزشیابی در حوزه سنجش و ارزشیابی اداره کل و پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ثبت نام نموده اند .

وی تصریح کرد: از این تعداد 37 هزار و 508نفر به عنوان شرکت کننده در آزمونهای مرحله تئوری و کتبی برنامه ریزی شده حاضر شدند و از بین حاضرین تعداد 25 هزار و 488  نفردر مرحله تئوری و کتبی قبول شده و تعداد 23 هزار و 374 نفر جزو قبول شدگان نهایی به شمار میروند .

جهاندیده خاطر نشان کرد: در سه ماهه اول سالجاری نیز تعداد 6 هزار و 915 نفر از متقاضیان اخذ گواهینامه ثبت نام نمودند که از این تعداد 5 هزار و 612 نفر به عنوان شرکت کننده در آزمون های تئوری و کتبی حاضر شدند و از بین حاضران تعداد 3 هزار و 731نفر در این مرحله قبول شدند و مراحل اخذ آزمونهای عملی و صدور گواهینامه  افراد قبول شده نهایی در دست اقدام است .

وی با اشاره به جزئیات اجرای طرح توانمند سازی مهارتی نیروهای مسلح بر اساس تفاهمنامه وزارت تعاون با ستاد کل نیروهای مسلح اذعان داشت: در سال گذشته در مجموع سه نوبت آزمون برای  سربازان نیروهای مسلح اعم از ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی و بسیج در دی ، بهمن و اسفند ماه سال 96 برگزار شد .

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ادامه داد: از مجموع سه دوره آزمون برگزار شده  تعداد  8 هزار و 134 نفر از سربازان سربازان نیروهای مسلح اعم از ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی و بسیج به ازمونهای مهارتی معرفی شدند که از این تعداد 5 هزار و 393 نفر حاضر و شرکت کننده در آزمونها بودند و تعداد 2 هزار و 706نفر قبول شده کتبی و در نهایت تعداد 2 هزار 246 نفر قبول شده نهایی به مرحله صدور گواهینامه راه یافتند که مراحل چاپ کارت الکترونیکی این افراد در دست اقدام است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: