• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم ایرانشهر بیان کرد:

اختصاص ردیف اعتباری برای بزرگراه ایرانشهر - چابهار

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که حمل و نقل پیشانی توسعه است ادامه داد: بر اساس هدف گذاری که طی دو سال گذشته انجام شد با افزایش ظرفیت پایانه چابهار مواجه هستیم که باید راه های مواصلاتی متناسب با ظرفیت ها باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد نعیم امینی فرد در بازدید از روند توسعه راه های جنوب استان افزود: قطعه ایرانشهر – چابهار دارای ردیف شده و عملیات اجرایی قطعه ایرانشهر – خاش سرعت بیشتری گرفته است که با توجه به کمبود منابع باید دنبال منابع دیگری به جز منابع خاص دولتی باشیم.

امینی فرد در ادامه اظهار کرد: با وجود این که زمینه های توسعه در استان به اندازه کافی و با ظرفیت های بالا فراهم است و حتی یکی از امیدهای ایران برای برون رفت از وضعیت فعلی با استفاده از ظرفیت های استان از نظر ترانزیت و موقعیت چابهار و دیگر قابلیت هاست، استان از نظر برخورداری از منابع، رتبه بالایی ندارد .

وی اضافه کرد: در دهه های قبل سرمایه گذاری مناسبی در این باره انجام نشده است، به همین دلیل در شاخص های پایه توسعه از جمله راه، مسکن و آب تفاوت و انحراف استان از متوسط کشوری قابل توجه و نیاز به سرمایه گذاری دولت است، ولی برابر سیاست های اجرایی اصل 44 دولت خیلی امکان ورود مستقیم ندارد و به شکل سیاست گذاری، تشویق بخش خصوصی و ایجاد زیرساخت ها برای سرمایه گذاری عمل می کند تا شاخص های توسعه ای را شاهد باشیم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس بیان کرد: بعد از استقلال دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر، روند طرح هایی که در منطقه شروع شد خوب بود، در پایان سال گذشته حوزه سرزمینی جنوب مناطقی که دربردارنده بیشترین مشکلات بهداشتی است از جمله چابهار، کنارک و مهرستان به دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر ملحق شد.

به گفته وی، درباره پروژه های عمرانی وضعیت با آن چه مطلوب است فاصله دارد ولی رشد قابل توجهی داشته است، به ویژه میزان اعتباراتی که تخصیص یافته است و از این پس قرار است تخصیص پیدا کند، انتهای سال 95 کمیسیون ماده 23 بیمارستان 540 تختخوابی اخذ شد و سال گذشته با وجود محدودیت شدید ایجاد ردیف های جدید، این بیمارستان دارای ردیف شد که امیدوارم به زودی با سفر وزیر بهداشت عملیات اجرایی آن آغاز شود. در حوزه خانه های بهداشت، مراکز جامع سلامت و ارتقای کیفی و کمی بیمارستانی روند مطلوبی دارد، ولی در دیگر قسمت ها عقب هستیم .

نماینده ایرانشهر خاطرنشان کرد: در منطقه مرکزی و جنوب استان فرودگاه رسمی کشوری فقط در ایرانشهر واقع است، فرودگاه کنارک نظامی است به همین منظور پیگیری هایی انجام شد و پایانه جدید و پایانه سوخت فرودگاه ایرانشهر آماده بهره برداری است و به زودی وارد مدار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: