• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ارائه بیش از 2 میلیون نفر ساعت آموزش در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان از ارائه 2 میلیون و188 هزار و 771 نفر- ساعت آموزش در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان در سال 96 خبر داد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان وبلوچستان؛ مهرداد جهاندیده در تشریح این خبر گفت: آموزشگاههای آزاد به عنوان بخش خصوصی زیر مجموعه اداره کل با دارا بودن  بیش از 196 آموزشگاه آزاد در سراسر استان در سال گذشته  2 میلیون و188 هزار و 771 نفر- ساعت آموزش معادل 10 هزار و 976نفر دوره آموزشی در راستای توانمند سازی مهارتی علاقمندان در بخش خصوصی برگزار کرد .

جهاندیده افزود: از مجموع 2 میلیون و188 هزار و 771 نفر- ساعت آموزش 1 میلیون و809 هزار و 693نفر ساعت آن برای بانوان و 379هزار و78نفرساعت آن برای آقایان ارائه شده و از میان 10 هزار و 976نفر دوره آموزشی 7 هزار و 986نفردوره برای بانوان و 2هزار و 990دوره آن برای آقایان اجرا شده است .

وی تصریح کرد: این آموزش ها در قالب 149حرفه آموزشی در 27 گروه آموزشی معادل یک هزار و 620دوره آموزشی در شاخه های صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر به متقاضیان ارائه شده است .

جهاندیده اظهار کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به منظور حمایت از بخش خصوصی، حرفه هایی که در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه در سطح استان آموزش داده می شود از دستور کار مراکز بخش دولتی خارج کرده است و سعی در پرهیز از موازی کاری با بخش خصوصی دارد .

وی ادامه داد: در سه ماهه اول سال جاری  412 هزار و 296نفر ساعت آموزش های مهارتی معادل یک هزار و 970نفر دوره آموزشی به علاقمندان درخوشه های صنعت ، خدمات و فرهنگ و هنر در بخش خصوصی ارائه شد   .

جهاندیده کیفی سازی آموزش های ارائه شده در آموزشگاه های آزاد را براساس استانداردهای آموزش فنی و حرفه ای ، حرکت به سمت آموزش های اشتغال محور، کمک به نهادینه سازی و فرهنگ کسب و کار و شکوفا کردن استعدادها در جهت کارآفرینی و سازندگی حائز اهمیت دانست .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: