• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بیان کرد؛

کمبود بیش از چهار هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان/
کلاس‌های کپری در تابستان امسال حذف می‌شوند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان با کمبود بیش از چهار هزار کلاس درس مواجه است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا راشکی در شورای آموزش و پرورش بیان کرد: 800 مدرسه قدیمی و غیر استاندار نیز در استان وجود دارد که قرار است برای نوسازی آنها طی امسال و سال آینده، تامین اعتبار شود .

راشکی افزود: کلاس های کپری شناسایی شده در استان 150 باب است که به همت خیران، همه آنها در تابستان امسال حذف و  تبدیل به کلاس های درس استاندار خواهند شد .

مدیرکل نوسازی مدارس استان در ادامه اظهار کرد: شاخص سرانه فضاهای آموزشی استان پایین ترین است که فقط سی دو درصد مدارس خاش تخریبی و 25 درصد نیازمند بازسازی و مقاوم سازی اند و 43 درصد شرایط بهتری دارند .

راشکی ادامه داد: توجه به کمیت و کیفیت فضاهای آموزشی مدنظر ما می باشد و در مبحث خیرین هم به کیفیت کار نگاه داریم .

وی تاکید کرد: اگر در جایی مشکلی در کار پیمانکاران وجود دارد موارد تخلف به ما گزارش شود، قطعا با تخلفات برخورد می کنیم .

راشکی پوشش تحصیلی دانش آموزان استان را در مقطع ابتدائی 91 و هشت دهم درصد عنوان کرد که در خاش بالای 93 درصد است و در متوسطه اول بالای 85 درصد و در خاش بالای 75 درصد و در متوسطه دوم شاخص های پوشش تحصیلی 61 و بیست و هفت درصد و در خاش بالای 52 درصد است .

این مسئول ادامه داد: عدالت آموزشی مدنظر دولت است و تا افق 1404 به مناطق محروم به نیازها و کمبودها و شاخص های تخریبی و ورزش و آزمایشگاه و غیره  توجه خواهد شد.

وی همچنین گفت: طرح تحقیقاتی مدارس کپری و سنتی با هدف طراحی سازه‌ای مناسب و جایگزین مدارس پیش ساخته در سیستان و بلوچستان در حال اجراست.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که مدارس پیش ساخته یا همان مدارس کانکسی نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای  مدارس کپری که  با زیست و بوم منطقه سازگاری دارند باشند، مقرر شد این طرح در استان اجرا شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان گفت: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس استان پهناور سیستان و بلوچستان، بیش از 10 هزار کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: