• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای ۲ هزار طرح دامپروری توسط مددجویان سیستان و بلوچستان

مددجویان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اجرای دو هزار و ۳۸۵ طرح دام‌پروری از قبیل پرورش دام سبک و سنگین نقش عمده‌ای در تولید فرآورده‌های دامی نظیر شیر و گوشت مورد نیاز این استان دارند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سیدمهدی عبادی، افزود: کمیته امداد بحث ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی و دامداری را با جدیت پیگیری می کند و بدون تردید همکاری دستگاه های ذیربط به ویژه اداره کل دامپزشکی این استان این روند را تسهیل کرده است .

وی بیان کرد: اکنون با توجه به خشکسالی و طوفان شدید شمال این استان می طلبد با همکاری و همراهی این اداره کل گام های مثبتی در زمینه رفع معضلات این منطقه برداشت به طوری که اگر وضعیت اقتصادی و معیشتی خانوارهای نیازمند و مددجویان این منطقه بهبود نیابد مجدد در صف نیازمندان تحت حایت از ابتدا قرار خواهند گرفت .

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: دام سبک و سنگین از جمله شتر از زمان‌های دور توسط مددجویان این نهاد پرورش یافته که اگر از این ظرفیت در بخش گوشت،پشم، شیر شتر، و صادرات شتر زنده به استان های هم‌جوار استفاده کرد بیشتر مشکلات خانواده‌ها رفع خواهد شد .

عبادی اعلام کرد: این نهاد علاوه بر تعامل و هم افزایی با سایر دستگاه های اجرایی، توان آن در جهت تامین نیازهای اساسی مددجویان به کار گیری شده که این خود یکی از مهم ترین راه های تامین امنیت در مناطق روستایی و محروم است .

در ادامه این جلسه مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان گفت: تعامل، همراهی، هم افزایی و اتحاد  بسیار خوبی طی سالیان اخیر بین دو مجموعه کمیته امداد امام (ره) و اداره کل دامپزشکی این استان صورت گرفته که سبب ارتقای اطلاعات، مهارت های مددجویان در مشاغل دامپروری، برگزاری دوره‌های آموزشی و بازدید های علمی شده است .

مهدی حسینی افزود: هماهنگی با دامپزشکان برای مراقبت، پیشگیری و درمان رایگان دام‌های مددجویان، نظارت بر طرح های پرورش دام و فرآوری محصولات دامی، حفظ سلامت و بهداشت دام، برگزاری  دوره‌های آموزشی بخشی از محورهای همکاری این دو مجموعه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: