• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عمان خواستار سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار

نشست هفدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عمان با حضور وزرای بازرگانی دو کشور ایران و عمان و مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در مسقط برگزار شد .

به گزارش ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در باره این نشست اظهار داشت: در این نشست که السنیدی، وزیر صنعت عمان و دکتر شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران حضور داشتند، بر توسعه همکاریهای دو کشور از طریق بندر و منطقه چابهار تاکید شد .

عبدالرحیم کردی افزود: سرمایه گذاریهای مشترک، تامین نیازهای غذایی و دامی، همکاریهای شیلاتی و توسعه حمل و نقل دریایی بنادر صحار و چابهار محورهای اصلی این مذاکرات بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: هیات تجاری-سرمایه گذاری عمان به زودی برای بررسی و عملیاتی نمودن فرصتها و توافقات به چابهار سفر خواهند نمود .

شایان ذکر است در مذاکرات پیشین ایران و عمان یکی از خواستههای جدی طرف عمانی، سرمایهگذاری صنعتی و لجستیکی در منطقه آزاد چابهار بود .

همچنین مقرر گردیده بود تا با توسعه فعالیتهای تجاری و اقتصادی دوسویه، نیازهای عمان از مواد غذایی، خوراک دام و طیور از طریق منطقه آزاد چابهار تامین گردد .

علاوه بر آن درخواست ایجاد یک مرکز قرنطینه دام را در ایران داشتند که وزیر بازرگانی کشور اعلام نمود که این امر از طریق منطقه آزاد چابهار امکانپذیر می باشد .

لازم به یادآوری است محمد شریعتمداری وزیر صنعت و معدن و تجارت عبدالرحیم کردی مدیر عامل منطقه آزاد چابهار را بعنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران براي  تحقق توافقات سرمايه گذاري و تجاري با محوريت مناطق آزاد به مسعود السنیدی وزیر تجارت عمان معرفی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: