• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-387-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان؛

تا سال 1404 فضای کتابخانه‌ای سیستان و بلوچستان باید به 280 هزار متر مربع برسد

مدیر کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان گفت: تا سال 1404 فضای کتابخانه ای استان باید به 280 هزار متر مربع برسد که در حال حاضر این فضا تنها 15 هزار متر مربع است و برای حل این مشکل، طرح کتابخانه های مشارکتی در حال اجراست و طرح کتابخانه های مستقل نیز پیشنهاد شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، اسفندیار زیدآبادی افزود: استان نیازمند توجه عمیق به بحث کتاب و کتابخوانی است.

وی در ادامه بیان کرد: برای ایجاد تحول و افزایش سرانه مطالعه در استان باید جهشی و پرتابی عمل کرد و این مهم با همکاری تمامی دستگاه‌ها ذی‌ربط امکان پذیر است.

زید آبادی تاکید کرد: برای دستیابی به اهداف سند در افق چشم انداز 1404 باید برای هر 100 نفر هشت متر زیربنای کتابخانه‌ای وجود داشته باشد که تحقق این امر همکاری همه دستگاه‌ها و حرکتی جنبشی را لازم دارد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: بر اساس قانون، نیم درصد از بودجه و درآمد شهرداری‌ها باید به کتابخانه‌های عمومی اختصاص داده شود.

وی در ارتباط با کتابخانه های موجود در روستاها گفت: کتابخانه های موجود در روستاها با توجه به جمعیت آنها بسیار کم است، در روستاها باید از ظرفیت خیرین یا کتابخانه های مشارکتی استفاده کرد.

زیدآبادی همچنین گفت: طرح های کتابخوانِ کتابخانه ای و مدرسه‌ای در کتابخانه های مدارس و عمومی سیستان و بلوچستان در حال اجرا است .

وی اظهار کرد: در طرح کتابخوان کتابخانه ای و همچنین طرح کتابخوان مدرسه‌ای، چند نفر یک کتاب را مطالعه می کنند و سپس آن را تحلیل و نقد می کنند .

وی با بیان اینکه تاکنون شش ساختمان اداری توسط نهاد کتابخانه ها تعمیر و بازسازی شده است، ادامه داد: در طرح کتابخانه مستقل ادارات دولتی ساختمان های بدون استفاده خود را در اختیار نهاد کتابخانه های استان قرار می دهند که که این ساختمانها از محل اعتبارات تملک دارایی بازسازی می شوند و به عنوان فضای جدید رسانه ای استفاده می شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: