• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-2514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار:

سهم اعتبارات تملک دارایی خاش ناچیز است

فرماندار شهرستان خاش با تاکید بر اینکه شفاف سازی در تخصیص و اجرای عدالت در توزیع اعتبارات شهرستان ها باید با هدف ارائه خدمت شایسته به مردم و تلاش برای به حداقل رساندن مشکلات مورد توجه باشد گفت: سهم اعتبارات تملک دارایی این شهرستان ناچیز است و با توجه به وسعت شهرستان و حجم بالای مشکلات نمی شود برای توسعه شهرستان و کاهش دادن مشکلات اقدامی موثر انجام داد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حمیدالدین یوسفی در نشست اعضای کمیته برنامه ریزی خاش با گرامیداشت هفته قوه قضاییه افزود: متاسفانه همه ساله طبق یک رسم غلط سهم اعتبارات شهرستانها بدون کسب نظر از فرماندار و مدیران ابلاغ می شود و یک جدول جمع بندی و در اختیار شهرستانها قرار می گیرد لذا این مسئله قابل قبول نیست که به اولویت ها و نیازمندی های شهرستان ها توجه نمی شود و قطعا این موضوع آسیبی جدی است که باید در تصمیمات تجدید نظر شود و سازمان مدیریت برنامه ریزی این دغدغه را رفع کند .

وی اهمیت جذب حداکثری و دفع حداقلی و ضرورت امید آفرینی را در جامعه متذکر شد و تاکید کرد: 85 درصد از اعتبارات کشور در اختیار وزیران است لذا به مدیران متذکر می شویم با مدیران استانی خود ارتباط بگیرند و سهم شهرستان و مردم را پیگیری نمایند و به توسعه منطقه کمک کنند تا بیش از این مردم با مشکلات مواجه نباشند .

فرماندار خاش تصریح کرد: شهرستان خاش یک منطقه ویژه و دارای شرایط خاص و ویژه بوده که مشکلات فراوانی در حوزه های مختلف وجود دارد که متاسفانه مشاهده می کنیم در مدیران هیچ گونه ایده و فکری برای حل مشکلات مردم وجود ندارد لذا توصیه می کنیم مدیران برای مردم وقت بگذارند و هزینه کنند و اهرم های چانه زنی خود را بالا ببرند تا سهمی از اعتبارات ملی را بتوانند برای شهرستان بگیرند و برای مردم کار کنند .

وی مدیریت بحران و انجام وظیفه و تکلیف را متذکر شد و تاکید کرد: در سهم اعتبارات و منابع باید عدالت رعایت شود و برای شهرستانی بزرگ و دارای وسعت زیاد مانند خاش اختصاص 643 میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی برای امسال بسیار ناچیز است لذا باید به مقوله های مرزی و ظرفیت های شهرستان و انبوه مشکلات مردم نگاهی باشد .

وی گفت: از سهم اعتبارات پناهگاه تفتان پنجاه درصد را به چمن مصنوعی خاش کم می کنیم و مابقی را ورزش و جوانان استان بگذارد و در ساخت و تجهیز اردوگاه دره گل تفتان نیز باید اداره کل آموزش و پرورش هزینه کند .

یوسفی اهمیت اجرای پروژه راه مرزی روتک و تکمیل راههای ارتباطی خاش به ایرانشهر" گوهرکوه به بزمان" و چاه احمد به گدشت سمسور" و ایرندگان به مهرستان و اجرا و تکمیل پروژه های آموزشی و ورزشی و آب رسانی شهری و روستایی و نیز توجه به مباحث خشکسالی و ضرورت ایجاد پروژه های آبخیزدری و کشاورزی و آبیاری نوین، سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و عمران شهری و روستایی و تامین آب و برق روستایی، بهداشت و مدرسه را خواستار شد .

فرماندار خاش اظهار داشت: در این شهرستان افزون بر 120 کلاس درس کمبود داریم لذا برای جایگزین کردن 40 مدرسه تخریبی باید اعتبارات ویژه ای باشد .

مهدی عیدوزهی معاون عمرانی فرمانداری خاش گفت: اعتبارات سال 96 از مبلغ 65 میلیارد تومان به 92 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده که تخصیص آن 41 درصد بوده است .

فائزه زین العابدبنی دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان خاش بیان کرد: توجه به اولویت های برنامه ششم توسعه، برنامه گسترده اشتغال و موارد دیگر از ویژگی های شاخص بودجه 97 است .

وی افزود: 1480 میلیارد تومان استان در پارسال بوده که در انتهای سال 49 درصد رشد داشت ولی 41 درصد آن محقق شد .

این مسئول ادامه داد: امسال به خاش 64 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده که در حوزه های مختلف هزینه می شوند .

وی بهبود منابع آب، حمایت از کشاورزان، احیای قنوات و پروژه های اولویت دار ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را از سیاستهای دولت و برنامه های اولویت دار استاندار سیستان و بلوچستان عنوان کرد .

حجت الاسلام غلام رضا دهقان امام جمعه خاش نیز با گرامیداشت هفته قوه قضاییه و حوادث ترور شخصیت‌های ارزشمند نظام در سالهای آغازین انقلاب که از سوی منافقین و ضد انقلاب صورت گرفت افزود: در دین اسلام به مقوله برنامه ریزی برای اقتصاد و معیشت اقشار جامعه تاکید شده که خدمت به مردم در نزد پروردگار متعال دارای ارزش و جایگاه بالایی است، لذا تلاش های مسئولان در شرایط کنونی که دشمنان برای مقابله با دین و انقلاب تلاش می کنند قابل تقدیر می باشد .

وی اهمیت کار کردن در جهت حل مشکلات و توجه به مقوله های فرهنگی و خنثی سازی نقشه های دشمنان را متذکر شد .

عید محمد قلندرزهی رئیس شورای شهرستان خاش هم با اشاره به مشکلات منطقه ضرورت اجرای عدالت و شفاف سازی عملکرد ها اعتبارات تخصیصی و مشکلات حوزه آب و نیازمندی های روستائیان و عشایر و اولویت بندی برای جذب سرمایه گذاران و استفاده از توان بخش خصوصی و توجه ویژه به شهرداری ها و تلاش برای رفع مشکلات حساب خزانه و اوراق مشارکتی و نیز ضرورت تخصیص اعتبارات برای اجرای به موقع پروژه ها را متذکر شد .

بخشدار ایرندگان و شماری از مدیران شهرستان خاش نیز به بیان مشکلات و برنامه های اولویت دار حوزه عملکردی خود پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: