• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مطرح شد؛

تخصیص 650 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغالزایی سیستان و بلوچستان

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان در شهرستان دلگان با حضور دکتر نورا سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منابع استانداری، فرماندار، مدیران عامل بانک ها، نمایندگان ادارات کل، جمعی از مسئولین و سرمایه گذاران در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نورا سرپرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان در این جلسه با تاکید بر توجه به اشتغالزایی روستایی و سرمایه گذاری گفت: در همه جای استان سیستان و بلوچستان دغدغه اشتغال وجود دارد و شهرستان دلگان دارای ظرفیت و پتانسیل های فراوانی است که با سرمایه گذاری مناسب در آن می توان زمینه های  اشتغالزایی فراوانی ایجاد کرد .

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار کرد: 60هزار میلیارد ریال برای اشتغالزایی در کل کشور تصویب شده که سهم سیستان و بلوچستان 650 میلیارد تومان برای اشتغازایی و توسعه تولید و صنعت است .

نورا افزود: در مرحله اول 390 میلیارد تومان به استان پرداخت شده و که با همکاری همه دستگاه ها تاکنون 250 میلیارد تومان طرح با اشتغازایی بیش از یک هزار و 200 نفر، معرفی شده است .

وی در خصوص شهرستان دلگان اظهار کرد: بیش از 23 طرح شهرستان دلگان در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که از این تعداد 12 طرح در حوزه صنعت و معدن، 11 طرح مربوط به بخش کشاورزی و یک طرح در حوزه خدماتی به بانک های عامل معرفی شدند .

او افزود: این طرح ها بالغ بر 84 میلیارد تومان تسهیلات نیاز دارد که اشتغال بالغ بر 600 نفر را به همراه خواهد داشت.

وی بیان کرد: امیدواریم با همراهی و هم افزایی مشکلات سرمایه گذاری را حل کنیم و بانک های عامل با همکاری موثر با سرمایه گذاران راه اشتغالزایی را هموار کنند .

معاون استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اهمیت جذب تسهیلات اظهار داشت: کلیه طرح ها ظرف مدت یک هفته تعیین و تکلیف شوند و طرح های معرفی شده باید ظرف مدت 10 روز باید توسط فرماندار پیگیری شود .

نورا تاکید کرد: تکمیل کردن زنجیره تولید و توجه به پتانسیل های شهرستان نظیر تولید مرغ، خوراک مرغ و کشاورزی با توجه به این طرح اشتغالزایی باعث افزایش تولید و بی نیازی نسبت به سایر شهرستان ها می شود که بانک های عامل باید در پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران تلاش کنند .

این مقام مسئول اظهار داشت: جذب تسهیلات بانک ها سخت نیست و با ایجاد شغل علاوه بر در آمدزایی و اشتغالزایی در روستاها، تسهیلات بانک ها هم جذب خواهد شد .

وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی و نظارتی در پاسخگویی به استعلام ها باید سریع باشند و اجازه تاخیر در کارها را ندهند تا سرمایه گذاران از سرمایه گذاری منصرف نشوند .

نورا با تاکید بر صندوق های خرد محلی و شرکت های دانش بنیان خواستار توجه بیشتر به این بخش مهم و تاثیرگذار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: