• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار بیان کرد:

وجود 40 هکتار گلخانه در شهرستان سراوان

فرماندار سراوان گفت: ۴۰ هکتار گلخانه در شهرستان وجود دارد که باید مشکلات پیش روی گلخانه داران شهرستان را یرطرف کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، درویش نارویی در شورای کشاورزی شهرستان افزود: در استان قسمت اعظم انتظار مردم از کشاورزی تولید و اشتغال است و معیشت مردم با کشاورزی گره خورده است.

وی بیان کرد: واردات دام از سراوان در کشور تأثیر گذار است و زمینه اشتغال افراد بسیاری را مهیا کرده است که می طلبد با تقویت بیشتر این ظرفیت و همراهی مردم گام های مؤثرتری برداشت.

فرماندار گفت: تولید بیش از ۴۰ هزار تن خرما در سراوان فرصتی برای فراهم کردن زمینه اشتغال جوانان دانش آموخته منطقه است.

نارویی ادامه داد: در سراوان بیکاری و فراوانی پدیده ها و آسیب های اجتماعی ناشی از نبود زمینه های کار و آشنا نبودن افراد در این حوزه ها از مهم ترین مشکلات است.

وی با اشاره به قابلیت های این شهرستان در حوزه کشاورزی و نبود تناسب میان تولید و ظرفیت های موجود اظهار کرد: محصول خرما با تولید بیش از ۴۰ هزار تن در شهرستان با کیفیت و مرغوبیت بی نظیر از ظرفیت های این منطقه است که می طلبد با هدایت نیروی انسانی و سرمایه و با استفاده از این ظرفیت ها زمینه اشتغال جوانان دانش آموخته منطقه را فراهم کرد.

فرماندار با اشاره به پیچیدگی در صدور مجوز ها، بر تسهیل، روان سازی، پشتیبانی، آموزش و مهارت و پرداخت تسهیلات در قالب یک برنامه تاکید کرد و گفت: می طلبد با سیاست گذاری و هم افزایی به صورت گروهی در مسیر استفاده از قابلیت ها و ظرفیت های تاثیر گذار منطقه حرکت کرد.

وی با اعلام آمادگی برای تسهیل مشکلات و همراهی مردم ابراز امیدواری کرد: حاصل این شرایط تولید، سرمایه گذاری و ماندگاری مردم در این حوزه باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: