• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس مجمع نمایندگان استان مطرح کرد؛

سرانه توزیع آب در بیش از هزار روستای سیستان و بلوچستان، روزانه 15 لیتر

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان گفت: در هزار و 200 روستای استان با سرانه 15 لیتر در روز آب‌رسانی سقایی انجام می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد نعیم امینی فرد در بازدید از حوزه انتخابیه خود افزود: بیشتر روستاهای استان حداکثر دو ساعت در شبانه روز آب دارند که نگران کننده است.

نماینده مردم ایرانشهر در ادامه خاطرنشان کرد: مرکز و جنوب استان به طور جدی در مناطق روستایی دچار بحران آب است.

وی اظهار کرد: 48 درصد روستاهایی که تامین آب دارند در معرض تنش آبی هستند.

به گفته امینی فرد،امسال 200 میلیون دلار برای تامین آب روستایی از محل این صندوق دیده شد و  درخواست ما این است که سهم استان با توجه به برخورداری پایین مرکز و جنوب استان بیشتر شود و سعی داریم در بودجه سال آینده هم این موضوع را تعمیق دهیم.

وی افزود: پیگیری های متعددی در این باره انجام شده است و آخرین پیگیری ها ملاقات با وزیر نیرو بود که از او خواستار تشکیل کارگروه ویژه شدیم و آقای اردکانیان فوری دستور تشکیل این کارگروه را داد که در دو زمینه باید فعال شود و با شرکت مدیران آب و فاضلاب کشور و استان و نمایندگان استان برگزار می شود.

وی با تاکید بر این که در این کارگروه پیگیری ها در دو قسمت انجام می شود ادامه داد: مقابله با تنش حادی که وجود دارد به شکل تخصیص منابع فوری، تامین تانکرهای آب‌رسانی و میزانی که دچار تنش آبی هستند و از محل 10 و 12 مدیریت بحران باید تدبیر شود.

نماینده ایرانشهر اظهار کرد: موضوع دیگر این که شرکت آب و فاضلاب کشور برنامه مشخصی را برای رساندن شاخص های آب در مرکز و جنوب استان به متوسط کشوری دارد که باید شتاب بیشتری گیرد.

وی تصریح کرد: علاوه بر این مجمع نمایندگان استان پیگیری های متعددی انجام داده است، آخرین مورد حضور مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و مسئولانی از سازمان برنامه و بودجه در استان بود که تصمیم هایی گرفته شد و امیدواریم هر چه سریع تر اجرایی شود.

امینی فرد تصریح کرد: با توجه به پیگیری هایی که مجمع نمایندگان استان با وزیر نیرو داشتند و تشکیل کارگروه ویژه به دنبال احقاق حق استان و دستیابی به سهم عادلانه ای از اعتبارات تنش آبی استانی هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: