• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-1190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دادستان زابل بیان کرد:

کاهش 3 درصدی بازگشت زندانيان شهرستان زابل به زندان

دادستان زابل گفت: در دو سال اخير ميانگين بازگشت زندانيان شهرستان زابل به زندان به كمتر از ٣ درصد رسيده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد سرگزی در جمع خبرنگاران بیان کرد: وقوع جرم در شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان در يک سال گذشته 35 درصد کاهش یافته است.

داستان ادامه داد: در بحث قصاص عمد این استان رتبه خیلی پایینی دارد چرا که قاتل می‌داند که وقتی کسی را به قتل برساند خودش هم قصاص می شود وقتی که عالمانه و آگاهانه باشد در واقع این قصاص بدون هیچ رفعت اسلامی انجام می‌شود اما وقتی که عالمانه و عمدی نباشد مثلاً در دعوا صورت پذیرد در این صورت قائل به رفعت اسلامی می شود.

سرگزی در خصوص قلیان سراها نیز خاطر نشان کرد: با توجه به گزارشاتی مردمی و ابراز ناراحتی مردم که از قلیون سرا ها داشته اند این موارد نیز پی گیری خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به قدرت و نقش مهم رسانه ها در اطلاع رسانی، مجموعه های خبری را چشم و گوش جامعه و انعکاس دهنده واقعیت ها و چشم اندازها همسو با اخلاق و منافع مردم دانست و گفت : انتقاد سازنده لازمه پویایی و رشد جامعه است و نباید در نقد به گونه ای عمل شود که موجبات تخریب و آسیب فراهم شود ، اگر در فضای رسانه انتقادی صورت می گیرد سعی شود که با ادبیات مناسب صورت پذیرد که نتیجه اصلاح موضوع باشد و این را بدانید که برای چه قلم می زنید سعی کنید از این ظرفیت رسانه برای اصلاح امور استفاده کنید و اگر در این فضا توهین و یا نشر اکاذیب شود حتما پی گیری می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: