• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-1290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رشد 12 درصدی ورود پرونده‌های خانوادگی به حوزه قضایی زابل

رئيس حوزه قضايي زابل گفت: در سه ماهه گذشته ٣٥ هزار پرونده ورودي به حوزه قضايي داشتيم كه آمارحوزه جرائم خشن مانند قتل ، آدم ربايي و سرقت مسلحانه کاهش یافته است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، نجفی در جمع خبرنگاران افزود: از لحاظ زمان رسيدگي به پرونده ها هم ٢٠ درصد كاهش زمان داشته ایم .

وی با بیان اینکه در حوزه پرونده هاي خانوادگي با ١٢ درصد افزایش پرونده مواجه بوده ایم، گفت: استفاده نامناسب از فضاي مجازي يكي از حوزه هايي است كه بايد درباره آن فرهنگ سازی بیشتری شود .

وی ادامه داد: دلایل طلاق هم عمده آن در بحث بیکاری و اقتصادی و عدم پایبندی به مسائل اخلاقی است که قسمت عمده آن هم بر می گردد به فضای مجازی که مشکلات زیادی را در این حوزه ایجاد کرده است، عدم فرهنگ‌سازی مناسب در این فضا باعث شده که بیشتر از استفاده مثبت و سالم ، این بحرانها و مشکلات اخلاقی و اعتقادی را در شهر و کشور بینیم و مشکلات عدیده‌ای را به وجود آورد .

نجفی در پایان خاطر نشان کرد: معمولا اولویت ما در پرونده های طلاق و خانوادگی است که بحث سازش و صلح از طریق شوراهای حل اختلاف به سازش ختم کنیم و این سازش در این پرونده ها تا حدی از مشکلات بعدی جلوگیری می کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: