• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-1390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نجات تمساح از چاه آب در سرباز

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یک سر تمساح گرفتار در چاه آب توسط محیط بانان شهرستان سرباز نجات یافت .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، نیره پورملائی افزود: یک سر تمساح در شهرستان سرباز درون یک چاه آب کشاورزی گرفتار شده بود که پس از اطلاع اهالی بومی منطقه و با کمک محیط بانان، همیاران و دوستداران محیط زیست از درون چاه آب بیرون کشیده شد .

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: تمساح بیرون کشیده شده از درون چاه آب زمین های کشاورزی حوزه شهرستان سرباز بلافاصله به برکه ها و آبگیرهای زیستگاه تمساح پوزه کوتاه منتقل شد .

پورملائی ادامه داد: تمساح ها در فصل گرم تابستان و بدلیل خشکسالی های منطقه و خشک شدن برکه های زیستگاه شان و برای پیدا کردن منابع آبی وارد زمین های کشاورزی منطقه می شوند .

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اضافه کرد: براساس آموزش هایی که به جوامع محلی منطقه در قالب برنامه آموزش روستائیان میزبان گاندو داده شده است، تمساح های گرفتار در منابع آبی کشاورزی از قبیل آب انبارها و چاهها توسط محیط بانان و همیاران محیط زیست و مردم بومی منطقه زنده گیری و در برکه های مناسب زیستگاه گونه رهاسازی می شوند .

پورملائی ادامه داد: در طی چند روزه گذشته محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست شهرستان چابهار لاشه یک سر تمساح پوزه کوتاه را در مناطق کشف کردند که بدن تمساح بدلیل گرمای زیاد منطقه فاسد و تغییر شکل داده بود و گمانزنی ها از معاینات اولیه، تلف شدن گونه بر اثر جراحات با منشا حیوانی یا انسانی را دارد که یکی از دلایل آن می تواند بیماری گونه ی تمساح یا نزدیک شدن آن به قلمرو گونه های دیگر حیات وحش باشد و ادامه روند تحقیق در خصوص علل تلف شدن تمساح توسط تیم کارشناسان محیط زیست ادامه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: