• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سهم سیستان و بلوچستان در تنظیم بازار گوشت قرمز با تولید سالیانه 90 هزار تن

رئیس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: باتوجه به ظرفیت های زیرساختی موجود سیستان و بلوچستان می‌تواند سالیانه 90هزارتن گوشت قرمز تولید و سهم شاخصی در تنظیم بازار گوشت کشور داشته باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجتبی پیری در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی ونظارت بر مبارزه باقاچاق کالا و ارز در استانداری افزود: راه‌کارهای تسریع در روند افزایش و تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز به‌منظور ارتقای میزان تولید گوشت قرمز در سیستان و بلوچستان در دستور کار قرار گرفته است .

رئیس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: به این منظور میزان تولید گوشت قرمز در استان به 90هزار تن در سال و ایجاد اشتغال پایدار برای دامداران و رونق صنایع تکمیلی وتبدیل صنعت دامپروری مورد بررسی قرار گرفته است .

پیری گفت: سالانه کشور به 200هزار تن گوشت وارداتی نیاز دارد که سیستان و بلوچستان در تولید بخش مهمی از آن نقش بسزایی دارد.

وی خاظر نشان کرد: در حال حاضر سیستان و بلوچستان دارای 13 کشتارگاه صنعتی و بهداشتی با ظرفیت 6هزار و 795 راس دام سبک و سنگین است .

وی گفت: در استان سیستان و بلوچستان  42واحدبسته بندی گوشت باظرفیت 90هزارتن درسال و 12 واحد کارخانه خوراک دام به ظرفیت 400 تن روزانه وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: با توجه به خشکسالی شدید در استان به ویژه شمال تاکنون افزون بر پنج هزار تن علوفه میان کشاورزان منطقه سیستان توزیع شده است .

وی افزود: امروز با توجه به 20 سال خشکسالی و نبود آورد از رودخانه هیرمند کشاورزان و دامداران منطقه سیستان با مشکلات زیادی مواجه شده‌ اند .

پیری تصریح کرد: تاکنون علاوه بر توزیع بیش از پنج هزار تن علوفه میان دامداران سیستان، برای تامین آب دام های منطقه نیز طرح‌ های کوچک تامین آب اجرا و حتی آبرسانی سیار با تانکر انجام شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: