• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

توزبع بیش از ۵۳۵ میلیون لیتر فرآورده نفتی در منطقه زاهدان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان گفت: در سه ماهه اول امسال بیش از ۵۳۵ میلیون لیتر فرآورده نفتی شامل بنزین ، نفتگاز (نیروگاهی و غیر نیروگاهی)، نفت سفید، نفتکوره و سوخت هواپیمایی در منطقه زاهدان توزیع شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، کورش بالادست با اعلام این خبر افزود: این فرآورده ها از طریق انبارهای نفت و مجاری عرضه سوخت نواحی منطقه به بخش های مختلف مصرف از جمله حمل و نقل، کشاورزی، صنایع، اصناف، واحدهای مصرف کننده عمده و جزء و سایر بخش ها توزیع شده است .

مدیر منطقه زاهدان توزیع روزانه این فرآورده ها در بهار امسال را ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار لیتر ذکر کردو گفت: این میزان سوخت از طریق نفتکش های جاده پیما و مخزندارهای حمل ریلی از مبادی تامین در سایر استان های کشور، تهیه و حمل شده است .

وی عدم برخورداری منطقه از خط لوله انتقال فرآورده، گستردگی دامنه توزیع سوخت در استان و فاصله بسیار زیاد منطقه با مبادی تامین را از مشکلات تامین و توزیع سوخت عنوان نمود و خاطر نشان کرد با تلاش و کوشش کارکنان منطقه، ناوگان حمل و نقل و مجاری عرضه سوخت ، هیچگونه کمبودی در راستای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان وجود ندارد و عرضه سوخت در تمامی مجاری عرضه بدون وقفه انجام می شود .

او مقدار سوخت ارسال شده به نیروگاه های منطقه را در این مدت ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر برشمرد و از کاهش ۵۸ درصدی آن نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد .

کورش بالادست همچنین مقدار سوخت عرضه شده به پروازهای داخلی و خارجی از طریق مراکز سوختگیری هواپیمایی زاهدان و زابل را حدود ۴ میلیون لیتر ذکر کرد و میزان پروازهای انجام شده در فرودگاه های زاهدان و زابل در سه ماهه اول امسال را ۷۸۴ پرواز اعلام کرد .

مدیر منطقه زاهدان وضعیت ذخیره سازی سوخت ، در انبارهای نفت منطقه را مطلوب خواند و ابراز داشت با توجه به افزایش مصرف بنزین و نفتگاز در ماه های اخیر ، ارسال سوخت به مجاری عرضه در برخی از موارد بیش از سهمیه آنان ارسال شده تا وقفه ای در عملیات جایگاه صورت نگیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: