• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش مصرف بنزین در زاهدان با ورود کارتهای سوخت مهاجر

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان گفت: ورود بی سابقه کارتهای سوخت مهاجر به منطقه زاهدان مصرف بنزین در شهر زاهدان را در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۴ درصد افزایش داده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، کورش بالا دست افزود: مصرف بنزین در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در تمامی نواحی منطقه رشد داشته و این رشد مصرف در سراوان کمتر و در زاهدان بیشتر از سایر نواحی منطقه بوده است .

کورش بالادست سرازیر شدن کارتهای سوخت از سایر استان ها و سوختگیری در جایگاه های منطقه توسط افراد سودجو را دلیل اصلی این افزایش مصرف عنوان کرد و گفت: بدلیل اختلاف قیمت سوخت در کشورهای همسایه ، این فرآورده ها به آن سوی مرزهای استان سیستان و بلوچستان قاچاق می شود .

وی با اشاره به افزایش ۲۳ درصدی رشد مصرف بنزین منطقه نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: بدلیل اجرای طرح کدینگ در شهرستان سراوان ، افزایش مصرف بنزین در این شهرستان رشد متعارف ۵ درصد و در زاهدان بدلیل ورود کارت های غیر مجاز ۳۴ درصد افزایش داشته است .

مدیر منطقه زاهدان مقدار افزایش بنزین در نواحی زابل و خاش را نیز در این مدت به ترتیب ۲۰ و ۲۸ درصد اعلام کرد و افزود ، افزایش مصرف در این نواحی نیز متأثر از ورود کارت های مهاجر می باشد .

دبیر کارگروه سوخت استان ضمن قدردانی از همکاری سازمان های نظارتی استان، مشارکت تمامی سازمان های ذیربط و کارگروه های استانی را در زمینه پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت ضروری خواند .

کورش بالادست، نصب دوربین های آی پی دار در جایگاه های سوخت، بکارگیری کارتخوان های جدید بر روی تلمبه های فروش، توزیع کالابرگ الکترونیک با استفاده از زیر ساخت بانکی، انجام بازدیدهای مشترک از مجاری عرضه، اجرای طرح کدینگ در شهرستان سراوان، همکاری کامل با دستگاه های نظارتی و حضور موثر در کارگروه های استانی را از جمله طرح های در حال اجرا و اجراشده منطقه زاهدان در زمینه پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت بیان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: