• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-4414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران:

شمار داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور 2 میلیون نفر است

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: شمار داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور 2 میلیون نفر است که باید با برنامه ریزی و آموزش های همگانی در خانواده ها و ادارت این تعداد را افزایش داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی ‌اصغر پیوندی در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان افزود: مهم‌ترین مزیت جمعیت هلال‌احمر داوطلب محور بودن آن است که در همین راستا بیشترین افرادی که با ما همکاری می‌کنند داوطلبانه خدمات خود را ارائه می‌دهند و این‌یکی از ظرفیت‌های عظیمی است که در عرصه‌های مختلف سربلندی ما را به دنبال داشته است.

پیوندی در ادامه تصریح کرد: پتانسیل‌های زیادی در کشور داریم که می‌توانیم با تکیه‌بر آن‌ها مشکلات موجود در کشور را رفع کنیم. در این زمینه جمعیت هلال‌احمر کشور نیز خود را به شناسایی و استفاده از این ظرفیت‌های داخلی مکلف می‌داند.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: با تکیه‌بر بخش جوانان و استفاده از برنامه برنامه‌های تبیین فعالیت‌های جمعیت هلال‌احمر می‌توان اعتماد عمومی را به‌عنوان سرمایه اصلی جمعیت هلال‌احمر ارتقاء داد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پیگیری برای افزودن سه فروند بالگرد جدید به مجموعه این نهاد در حال انجام است که در آن صورت شمار بالگردها به 27 فروند می رسد اظهار کرد: این بالگردها با توجه به وسعت و حادثه خیز بودن هر منطقه، به استان ها اختصاص یافته است .

وی افزود: تلاش برای وارد کردن سه فروند بالگرد جدید ادامه دارد تا به مناطقی همچون سیستان و بلوچستان که بسیار حادثه خیر و پهناورند اختصاص یابد .

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: هم اینک 580 پایگاه امداد و نجات در کشور فعال است که با استانداردهای اولیه که هزار و 200 پایگاه است فاصله زیاد دارد .

وی با اشاره به اهداف سفرش به سیستان و بلوچستان گفت: این سفر به منظور بازدید و بررسی کارشناسی مشکلات مردمی که دچار خشکسالی شدید هستند انجام شده تا به عنوان یک سازمان عام المنفعه تمام تلاش خود را برای کمک به مردم این منطقه بکار گیریم .

پیوندی افزود: از آنجایی که خشکسالی این مقطع در سیستان و بلوچستان بسیار پیچیده و سخت است راهکار خاص خود را می طلبد .

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: این نهاد اقدامات مختلفی نظیر راه اندازی کمپین نذر آب، توزیع سبدها و بسته های غذایی مورد نیاز مردم درگیر با خشکسالی و کمک هایی در راستای بهبود وضعیت اجتماعی مردم در بخش های مختلف را در دستور کار دارد .

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با بیان اینکه مردم غیور این استان دارای ویژگی های ارزشمندی نظیر شجاعت و صداقت هستند گفت: خشکسالی حدود 20 ساله در این استان که امسال شدت آن محسوس تر است پیامدهای نامبارکی را در بخش های مختلف کشاورزی، آب، هوا، بهداشت و سایر بخش های این استان به دنبال داشته است .

سید دانیال محبی افزود: از آنجایی که تبعات خشکسالی 2 دهه اخیر در این استان با درگیری تمام شئونات زندگی مردم نظیر معیشت، سلامتی و غیره بیشتر از زلزله است می طلبد جمعیت هلال احمر اقدامات گسترده ای را برای کمک به مردم در دستور کار قرار دهد .

وی ادامه داد: با توجه عمق زیاد خسارتهای ناشی از خشکسالی در سیستان و بلوچستان در دولت تلاش می کنیم بخشی از این خسارتها جبران شود .

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: زندگی مردم این استان مرزی به وجود همین مقدار اندک آب و انجام فعالیت های کشاورزی و دامی وابسته است بنابراین دولت با درک مشکلات مردم و شرایط منطقه برای مقابله با بحران بی آبی و خشکسالی تدابیر ویژه ای اتخاد می کند .

محبی حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور و هیات همراه در این استان را بسیار ارزشمند دانست و از آن به عنوان بارقه ی امید در دل مردم رنجور این دیار یاد کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: