• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار بیان کرد:

اختصاص 485 میلیارد ریال اعتبار برای بازآفرینی شهری در سیستان و بلوچستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از محل ردیف اعتبارات تملک دارایی هم بیش از 485 میلیارد ریال اعتبار برای بازآفرینی شهری استان تخصیص داده شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، باقر کرد در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان بیان کرد: تا تیرماه امسال بیش از ٤هزار و 700 تن قیر رایگان برای آسفالت معابر سیستان وبلوچستان تحویل اداره کل راه و شهرسازی استان شده است.

معاون استاندار در ادامه گفت: طی چهار سال گذشته به حاشیه شهرها و حاشیه نشینی نگاه ویژه ای شده و حاشیه برخی شهرها سازگاری بهتری پیدا کرده است که این روال ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه با توجه به خشکسالی های اخیر احتمال دارد در حاشیه شهرهای جدید هم حاشیه نشینی ایجاد شود گفت: اگر روند خشکسالی ها ادامه داشته باشد استان شاهد تولد شهرهایی با حاشیه نشینی جدید خواهد بود.

به گفته وی، شهرهای خاش و دلگان شاهد ایجاد حاشیه نشینی است و این روال می تواند در استان ادامه پیدا کند بنابراین برای ساماندهی حاشیه شهرها و پیشگیری از گسترش آن باید اقدام اساسی انجام داد.

کرد افزود: 52 درصد جمعیت استان را روستاییان تشکیل می دهند که اهمیت رسیدگی به مشکلات حاشیه نشینی را بیشتر می کند، اما با این وجود همه اعتبارات مصوب دولت به استان تخصیص پیدا نکرده است.

معاون استاندار اظهار کرد: برای رفع مشکلات موجود باید پروژه های مختلفی در استان اجرایی شود و با توجه به شرایط استان و تمایل نداشتن بخش خصوصی برای ورود به این منطقه باید ابتدا دولت وارد کار شود و در مرحله دوم طرح ها از بخش خصوصی دعوت کند.

وی خاطرنشان کرد: این روال می تواند سبب ایجاد شغل پایدار برای بومیان و روستاییان شود که در نتیجه از میزان ورود خانواده ها به شهرها و افزایش حاشیه نشینی پیشگیری می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پدیده حاشیه نشینی به عنوان یک معضل بزرگ اجتماعی علاوه بر برخی شهرستان های زاهدان، زابل و چابهار سایر نقاط را نیز مستعد کرده است.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از افزایش این پدیده در سایر شهرستان ها شهرداران باید برنامه مدونی ارائه دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: