• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل راه و شهرسازی استان بیان کرد:

ساماندهی نقاط حادثه خیز سیستان و بلوچستان، نیازمند 373 میلیارد ریال اعتبار

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: 80 نقطه پرحادثه در جاده های سیستان و بلوچستان شناسایی و برای رفع و ساماندهی آنها 373 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مسعود مالکی در کمیسیون اجرایی ایمنی و حمل و نقل سیستان و بلوچستان افزود: شاخص بزرگراهی کشور احداث 22 کیلومتر بزرگراه برای هر 100 کیلومتر راه شهری است که این شاخص در استان پایین تر از کشوری است و برای هر 100 کیلومتر راه شهری در استان فقط 4 کیلومتر بزرگراه وجود دارد در حالی که حداقل سیستان و بلوچستان به هزار و500 کیلومتر بزرگراه نیازمند است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک 264 کیلومتر بزرگراه در این استان داریم که در مقایسه با آمار کشوری بسیار کم است .

مالکی افزود: در سیستان و بلوچستان هزار و 931 کیلومتر راه اصلی و 4 هزار و 119 کیلومتر راه فرعی وجود دارد.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص استان و افزایش ترانزیت کالا از مبادی مرزی و بنادر نیاز است میزان جاده‌های ترانزیتی سیستان و بلوچستان افزایش پیدا کند.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در ادامه بیان کرد: میزان تناژ بار در بنادر استان به بیش از 8.5 تن رسیده است و این موضوع افزایش ترانزیت و تردد خودروهای ترانزیتی را به همراه دارد هر چند با راه اندازی خط ریلی چابهار حجم قابل توجهی از بار توسط ناوگان ریلی جا به جا می‌شود اما میزان تردد خودروهای ترانزیتی در محورهای استان هم می‌تواند سبب افزایش حجم ترافیک شود.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: این استان از راههای غیر استاندار برخوردار است .

سید دانیال محبی اظهار داشت: گستردگی و فاصله دور شهرهای سیستان و بلوچستان یکی از عوامل تصادفات جاده ای در این استان است .

وی با تاکید بر ایمن سازی خودروها گفت: ایمنی خودروها نقش بسزایی در کاهش تصادفات دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: