• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-987-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک تفاهم نامه هنری در منطقه آزاد چابهار امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری های هنری میان معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان منطقه آزاد چابهار با تاکید بر ایجاد مدرسه عالی هنر در منطقه آزاد چابهار امضا شد .

به گزارش ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان در این تفاهم نامه که به امضای سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار رسیده بر همکاری‌های مشترک هنری متقابل و به‌ویژه ایجاد مدرسه عالی بین‌المللی هنر در منطقه آزاد چابهار تاکید شده است .

ایجاد مدرسه عالی هنر و صنایع خلاق،ایجاد بازار کسب و کار هنر و صنایع خلاق ،گردشگری هنری و برگزاری رویداد‌ها فرهنگی از محورهای این تفاهم‌نامه است .

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: نهادسازی، توسعه آموزش، ارتقای آتلیه‌ها و کارگاه‌های هنری و ایجاد بازارهای فصلی و هنری 4 رکن اساسی برای حمایت از هنر اصیل ایرانی است که درصورتی که هم‌راستا و موازات با هم حرکت کند مثمر و ثمر خواهد بود.

سید مجتبی حسینی افزود: در این تفاهم نامه بر هم‌راستا و پایدار حرکت کردن این 4 رکن برای آموزش حمایت، بازاریابی و اقتصادی کردن صنایع دستی و هنر اصیل سیستان و بلوچستان با ایجاد مدرسه عالی هنر تاکید شده است .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز گفت: برگزاری کارگاه های تخصصی با مشارکت متخصصان داخلی و خارجی برای موضوع گردشگری هنری و فرهنگی در منطقه مبتنی بر تور‌های مد و لباس و پارچه، بازخوانی و باز تعریف روایت‌های منطقه مکران و تبدیل آن‌ها به فرصت‌های گردشگری هنری و فرهنگی و برگزاری آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت در موضوع گردشگری هنری از زیرمجموعه‌های این تفاهم نامه است .

عبدالرحیم کردی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: انجام پژوهش‌های بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی در موضوع کارآفرینی هنر با موضوع، طراحی، طراحی پارچه و لباس، مد و برند‌سازی پوشاک ایرانی، برنامه ریزی و انجام پروژه‌های مشترک با موسسات علمی و تخصصی داخلی و خارجی درباره کارآفرینی هنر، برنامه ریزی برای تشکیل و راه‌اندازی بازار محصولات هنری در موضوع طراحی پارچه و لباس در منطقه آزاد چابهار، ایجاد کارگاه‌های کوچک در موضوع طراحی پارچه، لباس و تزئینات وابسته مبتنی بر ظرفیت‌های بومی، منطقه‌ای و ملی و زمینه سازی اعطاء تسهیلات و خدمات از صندوق اعتباری هنر برای هنرمندان معرفی شده از سازمان و برگزاری حراج‌ها در مقیاس ملی و بین‌المللی از دیگر زیرمحورهای این تفاهم نامه است که با ایجاد مدرسه عالی هنر دنبال می‌شود .

وی تصریح کرد: این تفاهم نامه با ایجاد مدرسه عالی هنر وارد فرآیند اجرایی می‌شود و امیدواریم بتوانیم با اخذ مجوزهای لازم،مهر ماه جاری این مدرسه را راه‌اندازی کنیم .

کردی خاطرنشان کرد: جشنواره ملی نقش و نقوش لباس‌های محلی بلوچستان نیز از رویدادهای گردشگری برنامه‌ریزی شده در منطقه آزاد چابهار است که قرار است با ایجاد این مدرسه مقدمات برای برگزاری آن ان‌شاالله در اردیبهشت ماه سال آینده فراهم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: