• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار مطرح کرد؛

دهیاری‌های استان تا پایان سال ٩٧ به 2693 روستا خواهد رسید

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان در مراسم استانی روز ملی دهیار گفت: تعداد دهیاری های استان تا پایان سال ٩٧ به ۲ هزار و ٦٩٣ روستا خواهد رسید.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، باقر کرد افزود: در استان سیستان و بلوچستان ۷۱۲۴ روستا وجود دارند که ۱۶۱۶ روستا از گذشته و ۱۰۷۶ روستا در سال ۹۷ دارای دهیاری می شوند.

معاون استاندار ادامه داد: درحال حاضر ۱۵۴ دهیار زن، ۹۶۷۶ عضو شورای اسلامی روستایی و ۳۹۵ خانم شورای روستایی و شهری داریم که توجه به تمامی بخش ها در مدیریت شهری و روستایی از نظر اجتماعی در دولت یازدم و دوازدهم مورد توجه بوده است .

کرد با بیان اینکه دولت تمامی تلاش خود را برای تأمین آب شرب دارد و حدود ۱۰۰۰ روستا بصورت سیار آبرسانی می شوند، اظهار داشت: اولویت اول دولت تأمین آب شرب برای مردم و در مرحله بعد کشاورزی است .

وی همچنین در همین راستا خواستار آموزش روش های صحیح مصرف آب و صرفه جویی در روستا و شهر توسط مراجع تأثیر گذار جامعه، شوراها و دهیاران شد .

معاون استاندار با اشاره به  درخشش استان در نمایشگاه روستائیان کشور، تصریح کرد: این مهم نشانگر وجود پتانسیل ها و استعدادهای مهم و ارزشمند در استان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: