• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار مطرح کرد:

تامین اعتبار 90 میلیون یورویی مجتمع فولاد چابهار از ال سی آلمانی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: تاکنون از یک خط اعتباری در آلمان 90 میلیون یورو به فاز اول پروژه فولاد مکران چابهار تزریق اعتبار شده است .

عبدالرحیم کردی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: فولاد مکران در فاز اول با توانایی تولید 1.6 میلیون تن آهن اسفنجی از سال 94 در حال ساخت است و از یک خط اعتباری آلمانی تاکنون 90 میلیون یورو به فاز اول این پروژه اختصاص یافته است .

وی افزود: 113 میلیون یورو ال سی است که قرار است برای فاز اول پروژه بازگشایی شود که فعلا 90 میلیون یورو تزریق شده است؛ اعتبار ارزی فاز اول پروژه 135 میلیون یورو و اعتبار ریالی آن 150 میلیارد تومان است .

وی با تشریح روند ساخت فاز اول گفت: فونداسیون مجتمع فولاد مکران که مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش کار است به‌طول 2000 متر مکعب به‌طور کامل به اتمام رسیده و از کوره 4500 تنی آن‌هم 4200 تن وارد سایت شده و درحال نصب است و بقیه درحال انتقال به سایت .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تاکید کرد: با همین روند کار، پروژه اواسط سال آینده طبق برنامه زمان‌بندی شده به تولید می‌رسد؛ ظرفیت فاز اول که به مراتب از اواسط سال آینده تکمیل می‌شود در مجموع 1.6 میلیون تن آهن اسفنجی در سال است و ظرفیت فاز دوم این پروژه نیز همین مقدار است؛ درمجموع ظرفیت فولاد مکران 3.2 میلیون تن در سال است .

کردی گفت: سواحل مکران براساس مطالعات جامع انجام شده؛ برای افق تولید 10 میلیون تن فولاد در سال آماده می‌شود و فولاد مکران با 3.2 میلیون تن در سال بخشی از افزایش ظرفیت و تولید فولاد در سواحل مکران است؛ قاعدتا با به تولید رسیدن این پروژه موتور صنعت در چابهار روشن می‌شود و با روندی جهشی ظرفیت تولید فولاد در چابهار و سواحل مکران افزایش می‌یابد .

شایان ذکر است علاوه‌بر ال سی باز شده از آلمان برای پروژه فولاد چابهار، صندوق توسعه ملی نیز یک خط اعتباری 112 میلیون یورویی برای این پروژه باز کرده است؛ فولاد مکران با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،سازمان منطقه آزاد چابهار و بیش‌از 80 سهام دار دیگر در چابهار درحال ساخت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: