• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-1186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حضور مهارت آموزان سیستان و بلوچستان در هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت کشور

معاون آموزش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان از رقابت تیم 12 نفره استان در 12 رشته مهارتی در هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت با نخبگان مهارتی کشور خبر داد .

جلیل شهریاری در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: مسابقات ملی مهارت هر ساله در سه مرحله شهرستانی ، استانی و کشوری برگزار می شود و برگزیدگان مرحله کشوری به مسابقات جهانی مهارت راه میابند .

شهریاری در ادامه بیان کرد: 790  نفر در سراسر استان برای این دوره از مسابقات ثبت نام کرده بودند که پس از مرحله شهرستانی 47 نفر به رقابتهای استانی راه پیدا کردند ونهایتا در مرحله استانی 12 نفر از برگزیدگان این مرحله پس از شرکت در اردوی آماده سازی  برای حضوردر مرحله کشوری انتخاب شدند .

وی تصریح کرد:  راه یافتگان مرحله کشوری در رشته های نقاشی خودرو –صافکاری – فناوری مد –تبرید و تهویه –جوشکاری- قنادی – جواهر سازی-تعمیر ونگهداری خودروهای سنگین –طراحی گرافیک –طراحی و توسعه وب –کاشیکاری و نجاری به رقابت میپردازند .

معاون آموزش اداره کل با اشاره به مهترین اهداف برگزاری مسابقات ملی مهارت بیان داشت: ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان، معرفی آموزش‌های مهارتی، اهمیت و جایگاه  آن در ایجاد شغل به عموم مردم و جلب نظر مسئولان، ایجاد فرصت مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای، شناسایی و معرفی افراد ماهر و نخبه به صنایع از جمله اهداف برگزاری مسابقات ملی مهارت است.

شهریاری گفت: مسابقات ملی مهارت نقش بسیاربسزایی درتوسعه فرهنگ مهارت آموزی دارد لذا برای آماده سازی منتخبان استانی علی رغم مشکلات اعتباری موجود ، اردو‌های آموزشی با هدف آماده سازی  تدارک دیده شده است .

مسئول اجرایی مسابقات ملی مهارت نیز با اشاره به ساختارمند شدن مسابقات ملی مهارت خاطر نشان کرد: یکی از اهداف مسابقات ملی این است که بر اساس نتایج وبازخوردها ، فرایند آموزش های مهارتی از طریق  تجزیه و تحلیل کارگروهها و خروجی مسابقات ملی مهارت اصلاح شود .

عزیزالله پهلوانی ادامه داد: هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت 23 لغایت 28 تیرماه 97 با حضور 544جوان ماهر ماهر از 31 استان کشور و در 33 رشته مهارتی برگزار میگردد و برگزیدگان نهایی به چهل وپنجمین مسابقات جهانی مهارت که در سال 2019 در روسیه برگزار می شود اعزام خواهند شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: