• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد:

ساماندهی ۲۱۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در ۱۴۷ پارچه آبادی سیستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس قوانین و مقررات اصلاحات اراضی ، ساماندهی ۲۱۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در ۱۴۷ پارچه آبادی سیستان در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجتبی پیری در نشست هماهنگی و سامان‌دهی مالکیت ۲۱۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی دشت سیستان افزود: به منظور تعیین تکلیف باقی‌مانده عرصه های مشمول قوانین و مقررات اصلاحات اراضی، سامان‌دهی ۱۴۷ پارچه آبادی باقی‌مانده دشت سیستان که به دلیل خشکسالی تعیین تکلیف نشده بود در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت .

وی بیان کرد: برای آغاز کار ابتدا نقشه برداری هوایی ۲۶۰ هزار هکتار از اراضی انجام و متعاقب آن نقشه های کاداستر نیز در ۲۱۰ هزار هکتار آغاز شد و در سال گذشته به پایان رسید، اطلاعات لازم در اختیار اداره کل ثبت اسناد و املاک قرار گرفت تا سامان‌دهی مالکیت اراضی برای ۵۰ هزار بهره برداران منطقه سیستان محقق شود .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان این که دو هزار پرونده تکمیل و برای انجام تشریفات ثبتی به اداره ثبت اسناد و املاک محل معرفی شده است، خواستار همکاری و هماهنگی بیشتر برای تسهیل در ثبت و تامین تجهیزات و امکانات لازم در تسریع روند کار سامان‌دهی اراضی شد.

پیری افزود: به منظور ساماندهی مالکیت اراضی برای ۵۰ هزار بهره بردار شمال استان ، اطلاعات لازم در اختیار اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و شهرستان های شمال استان قرار گرفته است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: