• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-1890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان امور اراضی کشور مطرح کرد؛

سند دار کردن اراضی کشاورزی محدوده طرح انتقال آب به دشت سیستان

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: بهره بردارانی که در محدوده طرح انتقال آب با لوله به ۴۶ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان قرار دارند در اولویت طرح سند دار کردن اراضی قرار دارند که امیدواریم تا پایان نیمه اول سال آینده سند اراضی آنان صادر شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، اورنگی در جلسه ساماندهی اراضی کشاورزی سیستان با اشاره به طرح بزرگ انتقال آب با لوله به اراضی سیستان و نقشه کاداستر انجام شده گفت: تعیین تکلیف اراضی کشاورزی منطقه و تسریع در سامان‌دهی آن در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی و سازمان اسناد و املاک کشور قرار دارد و این طرح به زودی با هماهنگی های انجام شده عملی می شود.

وی بیان کرد: به منظور تسهیل در سامان‌دهی اراضی با توجه به نقشه کاداستر انجام شده در سیستان، اراضی روستا به روستا و تحت یک پلاک اصلی به نام دولت ثبت و سپس به بهره برداران به صورت مجزا سند واگذار می شود.

اورنگی افزود: از آنجا که مردم این منطقه بر اثر خشکسالی دچار مشکلات اقتصادی شده اند نیاز است تا دولت بخشی از هزینه های واگذاری سندها را تامین کند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: با توجه به خشکسالی شدید در منطقه انتظار می رود به رفع مشکلات عدیده مردم به ویژه کشاورزان و دامداران و تامین آب و علوفه برای دام ها به عنوان ضروری ترین نیازهای منطقه توجه ویژه شود.

کیخا افزود: به منظور سامان‌دهی اراضی کشاورزی سیستان گزارش کارشناسی از محدودیت ها و موانع توسط مسئولان امر تهیه شود تا مجلس شورای اسلامی در چارچوب قانون و مقررات به حل و فصل مشکلات اقدام کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: