• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-1286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد؛

رسیدن سیستان و بلوچستان به استاندارد کشوری در سزارین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در نشست سلامت مادران و نوزادان که با حضور مسئولان سلامت مادر و نوزاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مدیران گروه های بالینی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد گفت: سیستان و بلوچستان به استاندارد کشوری 25 درصدی زایمان از روش سزارین دست یافت.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر سید «محمد هاشمی شهری» اظهار کرد: سیستان و بلوچستان با کاهش مرگ و میر مادران باردار و افزایش موالید مواجه است که داوطلبان سلامت در مناطق دور استان برای شناسایی مادران باردار پر خطر تاثیر داشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ادامه گفت: یکی از برنامه های پایه در ارتقای سلامت مادران، تقویت بدنه کارشناسی برای ارائه خدمات بهینه سلامت به مادران و نوزادان است.

وی با بیان این که با مداخلات و آموزش تیم های سلامت، زایمان از روش سزارین برای اولین بار در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به 25 درصد که همان استاندارد کشوری است رسید اظهار کرد: زایمان در منزل نیز در استان کاهش یافته است.

دکتر چنگیزی، رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هم گفت: یکی از روندهای مثبت سلامت مادران در سیستان و بلوچستان افزایش زایمان طبیعی و کاهش سزارین است و در بازدید از سراوان ماهانه بیش از 600 زایمان طبیعی و 120 سزارین در زایشگاه بیمارستان رازی با موفقیت انجام می شود و کاهش مرگ مادر به دلیل خونریزی پس از زایمان از موفقیت های این دانشگاه است.

دکتر حبیب اللهی، رئیس اداره نوزادان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت: تامین سلامت مادر به معنای تامین سلامت نوزاد است و در قدم اول باید همه تلاش را برای حفظ سلامت مادر باردار انجام داد. مادران باردار مراجعه کننده به مراکز تسهیلات زایمانی باید بدانند وجود برخی بیماری های زمینه ای، بارداری های پرخطری را برای آنان رقم می زند و برخی از بیماران از جمله بانوان مبتلا به لوپوس باید در بارداری خود تجدید نظر کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: