• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-485-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وزیر کشور بیان کرد؛

برطرف کردن مشکلات اقتصادی و اشتغال منطقه سیستان اولویت اصلی دولت

وزیر کشور گفت: اولویت اصلی ما در وزرات کشور و همچنین در دولت برطرف کردن مشکلات موجود اقتصادی و اشتغال منطقه سیستان خواهد بود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، عبدالرضا رحمانی فضلی در بدو ورود به فرودگاه زابل و درجمع خبرنگاران بیان کرد: مدت ها قبل با پیگیری هایی که به عمل آمده بود با دستور رییس جمهور جلسه ای در وزارت کشور برگزار شد و تمام دستگاههای اجرایی اعم از دولتی و حکومتی قرارشد طرحی را در خصوص رفع مشکلات این منطقه از کشور  ارائه دهند تا برنامه ریزی در این رابطه انجام شود.

وزیر کشور در ادامه اظهار کرد: امروز هم جلسه شورای تامین و اقتصاد مقاومتی در زابل تشکیل خواهد شد و همه دستگاه ها طرح هایی که دارند مطرح می کنند امیدواریم باپیگیری مسئولین محلی و استانی و ملی، طرح ها را در زمان‌بندی که انجام شده تصمیم گیری و عملیاتی کنیم.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: در استان سیستان و بلوچستان هیچ مسئله امنیتی در داخل وجود ندارد اما دو کشور در همسایگی مرزهای این استان است که به دلیل ضعف در توانایی کنترل مرزها و مدیریت با مشکلاتی مواجه است؛ مشکلاتی که بالاترین هزینه را مردم این منطقه می پردازند و بالاترین قدرت دفاعی که امنیت پایدار است بر دوش مردم این استان است.

به گزارش ایسنا؛ وزیر کشور به منظور بازدید و بررسی آخرین وضع خشکسالی در منطقه سیستان ، امروز به این منطقه سفر کرد .

رحمانی فضلی در این سفر یک روزه به همراه معاونان و روسای سازمان های کشوری از طرح 46 هزار هکتاری دشت سیستان ، منطقه ویژه اقتصادی رامشار و منطقه آزاد سیستان بازدید مي کند .

در این سفر وزیر کشور همچنین از آخرین وضع بازارچه های مرزی جدید سیستان و بلوچستان به ویژه بازراچه تخت عدالت هیرمند بازدید می کند .

شرکت در جلسه بزرگان و معتمدان زهک ، جلسه بررسی وضع سیستان و شورای اداری سیستان و بلوچستان در شهرستان زابل از دیگر برنامه های وزیر کشور در این سفر خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: