• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-685-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وزیر کشور در دیدار با بزرگان و معتمدان زهک:

منافع مرز باید برای همه باشد

وزیر کشور گفت: دولت همه جانبه به مرز نگاه می کند، از نظر امنیتی، تجاری، اقتصادی و فرهنگی منافع مرز باید برای همه باشد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان ، صبح امروز عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در دیدار با بزرگان و معتمدان زابل،افزود: راه توسعه در همه مناطق کشور واگذاری اختیارات و ظرفیت‌ها به خود مردم است.

وی اظهار کرد: یکی از راه‌های اداره کشور در دوران تحریم این است تا به استان ها اختیارات بیشتری در زمینه های اقتصادی دهیم.

رحمانی فضلی در ادامه تصریح کرد: خدمت مقام معظم رهبری هم گفتیم سیستان و بلوچستان شرایط بحرانی دارد، طرح توسعه برای ۳ استان نوشتیم که سیستان و بلوچستان جزو این استان ها است.

وی ادامه داد: واقعیت اینکه منطقه  سختی و مشکلات دارد  قبول داریم و طبیعت خداست و ما این را حکمت الهی میدانیم .

رحمانی فضلی گفت: دو کارگروه ویژه مرز داریم که یک کارگروه شورای توسعه‌ای شرق و غرب است و ۹ استان مرزی عضو هستند، یکی از اقدامات آن این است که ریسک امنیتی سرمایه‌گذاری در این استان‌ها را دولت قبول کند .

وی افزود: سرمایه‌گذاری‌هایی که در مناطق مرزی صورت می‌گیرد میزان سود آن باید به نسبت کمتر باشد .

رحمانی فضلی ادامه داد: تصمیمات ما برای کل مرزهای کشور است دولت همه جانبه به مرز نگاه می‌کند، از نظر امنیتی، تجاری، اقتصادی و فرهنگی منافع مرز باید برای همه باشد .

این مسؤول افزود: اگر برسیم به جایی که بدانیم منافع مردم با مرز بیشتر تامین می‌شود، قطعا کار خواهیم کرد، اما با توجه به مشکلات عظیمی که در کشور با آن مواجه هستیم باید با تدبیر عمل کنیم .

وی گفت: جمهوری اسلامی در این ۴۰ سال، فراز و فرودهای زیادی داشته است و با همان روش‌های تحریمی در حال پیشرفت است .

وزیر کشور خاطرنشان کرد: زابل سابقه تاریخی و تمدنی بسیار بالایی دارد از نظر رشادت مردمی و ایستادگی در مقابل بیگانگان زبان زد است .

وی با بیان اینکه سیستان با کم آبی مواجه است، افزود: دولت طرح آب‌های ژرف را دارد تست می‌کند که امیدواریم به نتیجه برسد .

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه آوردن گاز به منطقه مقدمه صنعت است، گفت: منطقه آزاد تحول ایجاد خواهد کرد، تشخیص کارشناسی دولت همین مناطقی است که ارائه شده است با همه این ویژگی‌های مثبت و مهم منطقه، باید روش‌ها و شیوه‌های خاص را دنبال کنیم .

وی اضافه کرد: امروز در سه جلسه شورای تامین، اقتصاد مقاومتی و شورای اداری شرکت خواهم کرد که امیدوارم نتایج بسیار خوبی به دنبال داشته باشد .

وزیر کشور با اشاره به اینکه محور و عامل موثر توسعه در منطقه مردم هستند، افزود: دولت مصمم است در این شرایط خاص کشور به سیستان و بلوچستان کمک کند، گام‌هایی که در دست دارد ماندگار است .

رحمانی فضلی با بیان اینکه باید از دولت طلب طرح‌های بزرگ و توسعه‌ای را داشته باشیم، ادامه داد: عزت مردم را باید عزیز بذاریم، اگر فقیر هستیم باید با سیلی صورت را سرخ نگه داریم، باید تلاش کنیم از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم .

وی گفت: همه می دانیم مناطق مرزی ما به ویژه سیستان و بلوچستان عقب افتادگی دارد که باید به آن رسیدگی کر‌د.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: