• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-1386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

700 بازمانده از تحصیل جذب مدارس چابهار شدند

معاون مدیرکل و مدیرآموزش و پرورش چابهار گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 700 بازمانده از تحصیل در شهرستان چابهار جذب مدارس شدند.

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با یک کار جدی و عملیاتی که با مراجعه خانه به خانه و هدایت کودکان بازمانده از تحصیل به مدارس صورت گرفته از ابتدای سال 97 تاکنون، 700 بازمانده از تحصیل را در مدارس چابهار جذب کردیم.

وی افزود: سیستان و بلوچستان از استان‌های با تعداد بالای بازمانده از تحصیل است؛ در مجموع در چهارسال گذشته 120 هزار بازمانده از تحصیل با برنامه جامع آموزش و پرورش جذب مدارس شدند و هم‌چنان عزم جدی برای جذب حداقل 70 هزار بازمانده از تحصیل دیگر وجود دارد.

مدیر آموزش و پرورش چابهار تصریح کرد: عمده بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان دختران هستند که به دلیل ازدواج زودرس و مسائل فرهنگی اجازه ادامه تحصیل به آن‌ها توسط خانواده‌ها عمدتاً در مناطق روستایی داده نمی‌شود، البته اشتغال پسران و دوری مدرسه‌ها در روستاها برای دانش آموزان هم از دیگر دلایل افزایش بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان است.

نوروزی گفت: برای به حداقل رسیدن بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان؛ برنامه آموزش و پرورش ایجاد مدارس مدارس شبانه‌روزی و طرح ایجاد مدارس روستا مرکز است تا بعد فاصله و مسافت برای به مدرسه رفتن دانش آموزان روستایی برطرف شود اما با این وجود به دختران هم‌چنان در برخی جاها به‌دلیل مسایل فرهنگی اجازه ادامه تحصیل داده نمی‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: