• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-1486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار عنوان کرد؛

سرانه فضای آموزشی در سیستان و بلوچستان، 3 متر

رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار گفت: با توجه به فاصله‌های معنادار در کمیت و کیفیت آموزش و پرورش در سیستان و بلوچستان و به‌ویژه بلوچستان تاسیس اداره کل آموزش و پرورش بلوچستان به مرکزیت چابهار ضرورت است .

معین‌الدین سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: سیستان و بلوچستان بدترین شرایط را در سرانه‌های آموزشی در کشور دارد؛ سرانه فضای آموزشی به‌طور متوسط در کشور 5 متر است اما در سیستان و بلوچستان این عدد به 3 متر می‌رسد .

وی بابیان اینکه چابهار با سرانه فضای آموزشی کمتر از 2 متر بدترین سرانه فضای آموزشی را دارد، افزود: تنها در شهرستان‌های چابهار، نیک شهر، کنارک و قصر قند با کمبود 3 هزار معلم و بیش از پنج هزار و 700 کلاس درس مواجه هستیم.کمبود فضای آموزشی تنها در شهرستان چابهار به 2 هزار کلاس درس می‌رسد .

رئیس شورای اسلامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سناریوی سیستان و بلوچستان با جاهای دیگر تفاوت دارد، کجای کشور،یک فرد برای اینکه بخواهد به مرکز استان برود، باید 800 کیلومتر برود؛ جنس مشکلات ما،ساختارهای فرهنگی و اجتماعی ما تفاوت دارد با زاهدان، زاهدان نمی‌تواند چه به لحاظ نظارت و چه به لحاظ نسخه پیچیدن کاری کند؛ نسخه‌ای که آن‌ها می‌پیچند برای چابهار کاربرد ندارد.

وی گفت: ما معتقدیم برای آموزش‌وپرورش هیچ راهکاری وجود ندارد مادامی‌که اداره کل آموزش‌وپرورش جنوب استان در چابهار تشکیل شود؛ سازمان منطقه آزاد هم آمادگی را برای هزینه‌ها اعلام کرده است .

سعیدی درباره کمیت آموزش‌وپرورش در سیستان و بلوچستان نیز گفت: در استان‌های دیگر دانشگاه‌های فرهنگیان وجود دارد که نیروهای متخصص معلمی را تربیت می‌کنند؛ در استان پهناور ما فقط یک دانشگاه فرهنگیان وجود دارد و چون دانش‌آموز چابهاری با توجه به عمق فاجعه نمی‌تواند و قادر به رقابت نیست،نمی‌تواند به دانشگاه فرهنگیان برود و تربیت‌شدگان دانشگاه فرهنگیان به اینجا می‌آیند یا کم هستند و یا بدرد اینجا نمی‌خورند .

رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار تأکید کرد: چرا در استان خراسان رضوی 4 تا دانشگاه فرهنگیان و یا نمایندگی داریم اما در سیستان و بلوچستان فقط یکی؛  اگر دانشگاه فرهنگیان را در شهر و یا منطقه آزاد چابهار داشتیم مطمئن باشید خروجی‌های آن وضع کیفیت آموزشی چابهار را دگرگون می‌کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: