• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد؛

اختصاص بیش از 650 میلیارد تومان وام به روستاهای مرزی سیستان و بلوچستان

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 12 هزار میلیارد تومان به طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری کشور تخصص داده شده که از این میزان اعتبار، بیش از 650 میلیارد تومان وام قرض الحسنه به روستاهای مرزی و محروم سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سید حمید کلانتری در جمع تعاونگران استان، بیان کرد: سیستان و بلوچستان با داشتن یک میلیون و 300 هزار نفر عضو بیشترین اعضای اتحادیه تعاونی های مرزنشینان کشور را دارد .

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه گفت: استفاده تعاونی ها از تسهیلات اشتغال روستایی یکی از اولویت های این بخش است.

وی در ادامه با اشاره به ابنکه، 114 تعاونی مرزنشینان این استان باید با استفاده از ظرفیت خود اجرای یک سری از کارها را از دولت بگیرند اظهار کرد: این تعاونی ها باید به عنوان کانون تحول و توسعه در مسیر افزایش رفاه مردم، کاهش فقر و افزایش اشتغال حرکت کنند .

کلانتری خاطرنشان کرد: سه هزار تعاونی فعال در کشور وجود دارد که هرکدام می توانند در محله، روستا و شهر خودشان نقش موثری را در بهبود وضعیت اقتصادی و اشتغال ایفا کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: 650 میلیارد تومان وام ارزان قیمت با نرخ چهار تا 6 درصد در زمینه اشتغال روستاییان سیستان و بلوچستان اختصاص یافته اما متاسفانه این استان در جذب این اعتبار موفق عمل نکرده است .

وی ادامه داد: تعاونی های سیستان و بلوچستان می توانند با ارائه طرح های موفق مانند ساخت واحدهای گلخانه ای، کارگاه های تولید، عرضه و فروش صنایع دستی و پرورش ماهی و میگو بر اساس ظرفیت هر شهرستان بهترین استفاده را از این اعتبار برای از بین بردن فقر، بیکاری و قاچاق داشته باشند .

کلانتری با تاکید بر اینکه دولت نگاه ویژه به درآمدهای مالیاتی تعاونی های مرزنشینان سیستان و بلوچستان ندارد از تعاونی های مرزنشین این استان خواست از طریق مجلس برای اصلاح قانون با هدف کاهش مالیات های این بخش اقدام کنند .

به گفته وی تعاونی های دهیاری سیستان و بلوچستان نیز می توانند با هدف مدیریت و توسعه روستاهای زیرپوشش وظایفی در بخش های آب و فاضلاب و مسکن روستایی، حمل و نقل و دفع زباله را بر اساس قانون از دولت درخواست کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: