• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان عنوان کرد؛

فعالیت 2135 تعاونی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: 2 هزار و 135 تعاونی فعال در این استان وجود دارد که 114 مورد آن تعاونی مرزنشین است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده در جمع تعاونگران استان افزود: 93 تعاونی مرزنشین سیستان و بلوچستان از مجموع تعاونی های این بخش در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان مستقر و فعال هستند .

وی با اشاره به عملکرد خوب تعاونی های مرزنشین سیستان و بلوچستان در زمینه صادرات سوخت تصریح کرد: سال گذشته 63 میلیون لیتر سوخت توسط این تعاونی ها به کشورهای افغانستان و پاکستان صادر شده است .

جهاندیده یکی از اقدامات مهم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان را تهیه و تدوین سند توسعه تعاون این استان ذکرکرد و افزود: یک تیم تخصصی در این رابطه مشخص شده و هم اینک پیش نویس اولیه این سند تهیه و در کمیته پژوهشی در حال بررسی است .

وی تشکیل میز ویژه برای بررسی مشکلات مرزنشینان سیستان و بلوچستان در سطح ملی را از جمله خواسته های مردم این استان برشمرد.

وی اظهار کرد: در راستای اجرای سیاست­های اصل 44 قانون ساسی، دولت توسعه تعاونی­ های روستایی و دهیاران را در دستور کار خود قرار داده است و با توجه به اینکه دولت نگاه ویژه‌­ای به مناطق محروم روستایی دارد، تشکیل شرکت های تعاونی روستایی و توسعه تعاونی دهیاران در دستور کار قرار داده است.

مدیرکل تعاون استان تصریح کرد: تعاونی های روستایی نقش موثری در توسعه پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی و اجرای طرح های عمرانی دارند.

وی بیان کرد: تعاونی ها رکن توسعه پایدار هستند و به توزیع عادلانه ثروت، جلوگیری از تکاثر ثروت و فقرزدایی کمک می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: