• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اعتبار ۷ میلیارد تومانی برای مقاوم‌سازی مسکن مددجویان سیستان و بلوچستان

مدیردفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: امسال وام مقاوم سازی سه میلیاد و ۲۴۰ میلیون تومانی به صورت قرض الحسنه و چهار میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومانی در قالب کمک بلاعوض به مددجویان ساکن مناطق شهری این استان پرداخت می شود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجید نجفی افزود: طرح مسکن روستایی شامل مددجویانی که پرونده تحت حمایت آنها در مناطق روستایی ثبت شده و فاقد مسکن یا دارای مسکن غیرقابل سکونت بوده، است .

وی افزود: باتوجه به تاکید دفتر مرکزی به منظور استفاده مددجویان مناطق روستایی فاقدمسکن از تسهیلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی براساس اولویت‌های حوزه حمایت و سلامت خانواده و سهمیه‌های اختصاص یافته به حوزه مسکن و ساختمان این نهاد برای تکمیل واحدهایی که از این تسهیلات استفاده کرده اما تکمیل و به بهره‌برداری نرسیده مبالغی به شکل تسهیلات قرض الحسنه و کمک بلاعوض پرداخت می شود .

مدیر دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه  خرید و ساخت مسکن براساس اولویت‌بندی مددجویان واجد شرایط انجام می‌شود، ادامه داد:  باتوجه به اعلام سرانه کمک سرفصل‌های عمرانی در هر سال از سوی دفتر مرکزی رقم کمک متغیر بوده به طوری‌که بسته به مراحل ساخت مسکن مددجویان از یک حداکثر تا حداقل کمک را شامل می شود .

نجفی بابیان اینکه سال جاری مبلغ کمک بلاعوض این نهاد در مناطق روستایی حدکثر ۱۵ میلیون تومان است، یادآور شد: سرانه پیش‌بینی شده کمک به خرید و ساخت مسکن مددجویان براساس دستورالعمل خدمات مسکن مددجویی و متناسب با جامعه هدف مشخص شده است .

وی اعلام کرد: برنامه‌های سال جاری در بخش مسکن شامل انعقاد تفاهم نامه ساخت ۸۰۰ واحد مسکن روستایی با همکاری این نهاد و سپاه، خرید و ساخت ۲۱۶ واحد مسکن شهری، ۹۱۴ مورد تعمیرات منازل مددجویی و ۲۲۰ واحد بهسازی سرویس بهداشتی است .

مدیر دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان افزود: سال گذشته ۲۲۴ واحد مسکن شهری خرید، هزار و ۲۵۴ مورد تعمیرات منازل مددجویان ساکن مناطق شهری و روستایی و تکمیل واحدهای نیمه تمام شهری و روستایی از محل اعتبارات عمرانی این نهاد انجام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: