• شنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-1686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ارائه آموزش‌های خانه به خانه پیشگیری از سل به 250 هزار نفر از شهروندان زاهدانی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: داوطلبان سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کمپین اطلاع رسانی وغربالگری سل طی یکسال با مراجعه خانه به خانه آموزشهای پیشگیری از سل را به 250 هزار نفر از شهروندان زاهدانی ارائه کردند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر مهدی طباطبایی با بیان  این مطلب که ، این کمپین با هدف آموزش ، اطلاع رسانی و غربالگری موارد مشکوک به سل در جمعیته های پرخطر در حال انجام است، خاطر نشان کرد: جهت دستیابی به اهداف زمانبندی این برنامه یاهمان مرحله حذف سل، لازم است؛ تقویت فعالیتهای آموزشی ،بیماریابی ، درمان و انجام مداخلات فعال در خصوص شناسایی گروههای پرخطر ونقاط پر خطر جدید با جدیت ویژه ای دنبال شود .

وی تصریح کرد: داوطلبان سلامت با مشارکت فعال در این کمپین، جمعیت ساکن در حاشیه شهر و جمعیت روستایی و سیاری شهر زاهدان، جمعیت زندانیان ،مراکز ترک اعتیاد و DIC را به کمک پرسنل بهداشتی درمانی ، همکاری آموزش و مورد غربالگری قرار دادند .

طباطبایی افزود: آموزشها با مراجعه داوطلبان سلامت  به درب منازل شهروندان با توزیع پمفلت ها .پخش کلیپ های  آموزشی ، و آموزش مردم در خانه های سلامت محله صورت میگیرد ودر اماکن عمومی، پیامهای پیشگیری از سل  از طریق نصب پوستر صورت می گیرد .

معاون بهداشتی دانشگاه افزود:  ماحصل زحمات داوطلبان سلامت و تیم سلامت دانشگاه زاهدان در سطوح مختلف کشف 21 بیمار مسلول در کوتاه مدت و افزایش محسوس بیماریابی در طول سال بوده است، بطوریکه شاخص مربوطه 25 درصد افزایش داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: