• سه شنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-988-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وزیر ورزش:

فضاهای مناسب و مطلوب را برای توسعه ورزش بانوان گسترش خواهیم داد

وزیر ورزش و جوانان گفت: رویکرد ما براین است تا در استان ها و مناطق محروم که عدم توازن در بخشهای مختلف را داریم، بتوانیم پروژه های بیشتری را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

به گزارش ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان، مسعود سلطانی فر در سفر به زابل افزود: برای منطقه سیستان به گونه ای برنامه ریزی میکنیم که ظرف یک با دوسال آینده تعداد قابل توجهی از پروژه ها از جمله سالن کشتی و سالن تخصصی کبدی و... به بهره برداری برسد .

وی در خصوص سالن تخصصی کبدی شهرستان زابل گفت: مشکل تامین زمین باید حل شود و ما حاضریم اعتبار تکمیلی به منظور راه اندازی آن تخصیص دهیم تا این سالن در سال ۹۸ به پایان برسد .

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در ارتباط با توسعه ورزش بانوان، توجه ویژه ای در این زمینه در سراسر کشور صورت گرفته و فضاهای مناسب و مطلوب را برای توسعه ورزش بانوان گسترش خواهیم داد .

وی ادامه داد: در شهرستان زابل باید سالن چند منظوره ورزشی بانوان به عنوان یک پروژه تا دوسال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد .

وی دربحث اعطای تسهیلات خوداشتغالی به جوانان نیز گفت: هراستانی که در این زمینه تلاش بیشتری کند سهمیه را خواهد گرفت اما برای استانهای محروم یک سهمیه اضافه‌تر می دهیم .

وزیر ورزش و جوانان در خصوص تسهیلات قرض الحسنه ازدواج نیز گفت: برای این قبیل تسهیلات سهمیه بندی استانی نداریم اما بازهم اگرهر استان بیشتر تلاش کند میتواند بیشتر از تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی ازدواج استفاده کند .

وی اضافه کرد: درسال ۱۳۹۲ دو هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان میزان تسهیلات قرض الحسنه  پرداختی به جوانان باسقف ۳ میلیون تومان بوده است که این رقم در سال ۱۳۹۶ با سقف اعطای وام ۱۰ میلیون تومانی به بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان رسید و باید گفت عملکر بانکها نسبت به سال ۹۲ به  ۴ برابر افزایش یافته بود .

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه به شدت اعتقاد دارم که از اقداماتی که میتواند در زمینه اقتصادی منطقه و تامین معیشت موثر باشد تاسیس منطقه آزاد تجاری سبستان است، افزود: بنده  به عنوان یک عضو دولت و به عنوان یک مدیر توسعه این موضوع را با جدیت دنبال می کنم چون ما خودمان را بدهکار مردم میدانیم و باید از همه ظرفیتها استفاده کنیم .

وی ادامه داد: در کنار چندمنطقه دیگری که مطرح شده بود از منطقه آزاد تجاری سیستان هم دفاع کردیم چون براین معتقدم که تاثیرات راه اندازی منطقه آزاد در زندگی مردم قابل لمس خواهد بود .

سلطانی فر همچنین گفت: قطعا، وحدت و همدلی و اقتدار،  درطول ۴۰ سال گذشته، عبور از شرایط سخت و دشوار را برای ما آسان نموده است و باتدابیری که اندیشیده شده خواهیم توانست در مقابل تهدیدات و تحریم ها ایستادگی کنیم .

وی ادامه داد: باید از همه ظرفیتها و توان خود برای حل مشکلات مردم بهره بگیریم، دولت باعزم و اراده ویژه و باهمکاری همه ارگانهای نظام به عنوان مجموعه ای که محور عملیات را برعهده دارد تلاش میکند تا نیازهای معیشتی مردم را برطرف نماید و امیدواریم تا بتوانیم شرایطی را بوجود بیاوریم که مردم برای تامین نیازهای اساسی شان مشکلی نداشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: