• سه شنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-1088-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار بیان کرد:

2.4 درصد جمعیت زابل بیمه شده ورزشی هستند

فرماندار زابل گفت: شهرستان زابل پرجمعیت ترین شهرستان متطقه سیستان است و در حدود ۱۷۰ هزار نفر جمعیت دارد که در بخش بیمه شدگان ورزشی در سال ۱۳۹۵ سه هزار ۷۹۹ نفر و در سال ۱۳۹۶ سه هزار و ۷۵۹ نفر بوده اند که در واقع 2.4 درصد از جمعیت زابل بیمه شده ورزشی هستند .

به گزارش ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان هوشنگ ناظری در نشست ثمن ها و جوانان این منطقه با حضور وزیر ورزش اظهار کرد: دربخش توسعه ورزش همگانی شهرستان زابل با رتبه ۲۱۱ امتیاز رتبه چهارم را دربین شهرستانهای استان بدست آورده است .

وی ادامه داد: در بحث ورزشهای همگانی ما امتیاز ۳۸۸ را بدست آوردیم که باز رتبه چهارم استانی را کسب کردیم.

ناظری اظهار کرد: سرانه ورزشی شهرستان زابل زیر نیم متر است و نسبت به شاخص سرانه استانی پایین تر می باشد .

فرماندار ویژه زابل پروژه هایی که در این شهرستان بصورت نیمه تمام و نیازمندتامین اعتبار جهت وتکمیل و بهره برداری می باشد را شامل، خانه کشتی با ۳۲ میلیارد ریال، خانه کبدی ۸۰ میلیارد ریال، سالن چندمنظوره بنجار ۲۴ میلیارد ریال عنوان کرد.

ناظری ادامه داد: چند پروژه پیشنهادی را در روستاهایی همچون تپه دز، ژاله ای، بامری،زمین چمن روستای حسن آباد در دستور کار قرار داریم که هرکدام از سالن هایی که قرار است در روستاها راه اندازی شود ۳۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و زمین چمن مصنوعی روستای حسن آباد ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز دارد .

وی اضافه کرد: سالن ورزشی ۲۵۰۰ نفره پیش بینی شده و مصوبه سالهای قبل بوده اما تاکنون اعتباری برای آن در نظر گرفته نشده که ۸۰ میلیارد ریال اعتبارنیازدارد که میتواند در بخش ورزش تحولی در منطقه ایجاد نماید .

فرماندا  زابل گفت: سیستان مهد ورزش است و جوانانش از ظرفیت بالایی در زمینه های مختلف ورزشی برخوردارند که باید بصورت ویژه ای به این منطقه توجه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: