• شنبه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی خواستار شد؛

جهاد دانشگاهی به توسعه شاخص‌های انسانی در بلوچستان ورود جدی کند

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی با تکیه‌بر ظرفیت‌های پژوهشی و کاربردی خود به توسعه شاخص‌های انسانی در شهرهای محروم بلوچستان هم‌چون گذشته ورود جدی کند .

عبدالغفور ایرانژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: جهاد دانشگاهی با عمر 38 ساله خود ظرفیتی ارزشمند برای ایران بوده و تاکنون طرح‌های پژوهشی و کابردی موفقی را در سراسر کشور اجرا کرده است .

وی افزود: حاشیه‌‌نشینی سرسام‌آور، خشکسالی بی‌سابقه، عدم دسترسی مردم به‌ویژه در روستاها به شبکه آب و برق از جمله تنگاها و مشکلات مردم حوزه انتخابیه چابهار، کنارک، نیکشهر و قصرقند است که از جهاد دانشگاهی انتظار می‌رود در راستای عمل به مسولیت‌های اجتماعی خود به توسعه این شاخص‌ها کمک کند .

نماینده مردم چابهار در مجلس تصریح کرد: البته جهاد دانشگاهی قبلا هم با تکیه بر ظرفیت‌های خود به توسعه‌های شاخص‌های اجتماعی و انسانی در بلوچستان کمک کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به طرح احیا و تعادل بخشی به منابع آب زیرزمینی است که از سوی جهاد دانشگاهی برای کمک به عبور از خشکسالی بی‌سابقه بلوچستان درحال اجراست و یا طرح راه‌اندازی دفاتر تسهیلگری در مناطق حاشیه‌نشین چابهار برای کمک و مشاوره به مردم از جمله اقدامات ارزشمند جهاد دانشگاهی برای توسعه شاخص‌های انسانی است .

ایرانژاد با بیان اینکه مردم جنوب استان از محرومیت ھای تاریخی بسیاری رنج می برند وپایین ترین شاخص ھای توسعه انسانی را دارند، تاکید کرد: از جھاد دانشگاھی استان انتظار می‌رود هم‌چون گذشته بامشارکت وحرکت جھادی جدی خود برنامه‌ھایی را برای توسعه شاخص ھای انسانی مردم بلوچستان به کار برد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: