• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس پژوهشکده علوم زمین و جغرافیا دانشگاه سیستان‌وبلوچستان اظهار کرد؛

توسعه دانش و تحقیقات کاربردی مورد نیاز کشور از رسالت‌های جهاد دانشگاهی

رئیس پژوهشکده علوم زمین و جغرافیا دانشگاه سیستان‌وبلوچستان گفت: توسعه دانش و تحقیقات کاربردی مورد نیاز کشور، ایجاد و انتقال فناوری‌های منتخب در حوزه‌های مهم و استراتژیک کشور، توسعه تجاری سازی فناوری‌های آماده بهره‌برداری از جمله رسالت‌های جهاد دانشگاهی است.

دکتر عیسی ابراهیم زاده در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: در راستای تبیین نقش علمی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها، ضرورت انقلاب فرهنگی مطرح شد و به‌دنبال آن، نهادی به‌نام جهاد دانشگاهی شکل گرفت که در حقیقت بازوی اجرایی انقلاب فرهنگی در دانشگاه‌ها بود .

رئیس پژوهشکده علوم زمین و جغرافیا دانشگاه سیستان‌وبلوچستان گفت: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، دانشگاه‌ها تبدیل به پایگاه‌های عضوگیری احزاب سیاسی مختلف شده بود که نه تنها فعالیت‌های علمی را با مشکل مواجه کرده بود، بلکه خطر انحراف انقلاب نیز وجود داشت .

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب، فضای دانشگاهی کشور هم‌چنان یک فضای غیرانقلابی بود و برخی اساتید برخلاف حرکت انقلاب و ملت حرکت می‌کردند، بنابراین انقلاب فرهنگی و فعالیت‌هایی در این خصوص ضرورت داشت .

رئیس پژوهشکده علوم زمین و جغرافیا دانشگاه اظهار کرد: در راستای تبیین نقش علمی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها، ضرورت انقلاب فرهنگی مطرح شد و به‌دنبال آن، نهادی به‌نام جهاد دانشگاهی شکل گرفت که در حقیقت بازوی اجرایی انقلاب فرهنگی در دانشگاه‌ها بود .

وی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی از بطن انقلاب درآمد و در حوزه‌های مختلف پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و اشتغال وظایف مهمی را عهده‌دار شد که تاکنون نیز خدمات ارزشمندی ارائه کرده است .

ابراهیم‌زاده افزود: این نهاد انقلابی در حوزه آموزش نیز رسالت‌ ارتقاء سطح دانش، بینش و مهارت نیروهای تخصصی مورد نیاز برای پیشرفت کشور از طریق تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و توانمند در تولید علم و فناوری را بر عهده دارد .

رئیس پژوهشکده علوم زمین و جغرافیا دانشگاه سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: جهاد دانشگاهی در همه زمینه‌ها توفیقاتی داشته است، اما اگر عطف توجه خود را در همین حوزه پژوهش و فناوری متمرکز کند، اثرات عمیق‌تر و دقیق‌تری در سطح ملی و حتی بین الملی خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: